بعد از ازدواج روابط‌مون بدتر شد

جوانی 26 ساله هستم. دو ماه پیش ازدواج كردم و با همسرم همكار هستیم. قبل از ازدواج سه ماه عقد بودیم. در این مدت بر سر كوچك‌ترین مساله قهر می‌كرد و با خود فكر كردم، اگر ازدواج كنیم شاید بهتر شود، اما متاسفانه بدتر شد و دوست ندارد با پدر و مادرم رفت و آمد كند. نمی‌دانم باید چه كار كنم. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2021-04-14 09:12:23 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۴۲:۲۳ تعداد پاسخ ها 1
  • یكی از مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی كه می‌تواند زمینه‌ساز یك زندگی زناشویی موفق باشد، تحمل و پذیرش گفت‌وگوهای دو‌جانبه است. هنگام گفت‌وگو‌های دوجانبه زن و شوهر باید نخست یكدیگر را بشناسند و با علایق و سلیقه‌های یكدیگر آشنا شوند و یاد بگیرند در كنار هم زندگی سازگارانه‌ای داشته باشند. آنها در این ارتباط یاد می‌گیرند كه چگونه با هم ارتباط مناسب برقرار كنند و هنگامی كه قرار است در مورد مسائل ارتباطی و شخصیتی حرف بزنند، ممكن است به دلیل قهر راه اشتباه را پیاده كنند و در نتیجه تصور كنند كه یكدیگر را خوب می‌شناسند. در حالی كه به دلیل نداشتن مهارت‌های اجتماعی شناختی از هم ندارند، از این رو به هم اجازه گفت‌وگو نمی‌دهند. در چنین مواقعی ممكن است تحمل پذیرش گفت‌وگو را از دست بدهند و در نتیجه قهر می‌كنند و نزاع و دوری از هم را انتخاب می‌كنند. هرچه این ارتباط نامناسب بیشتر ادامه پیدا كند و روابط تیره عمیق‌تر شود، جای تحمل و سازگاری از بین می‌رود، بنابراین توصیه می‌شود روابط بین زن و مرد یك ارتباط موثر باشد. یافتن یك مهارت ارتباط مناسب بین یكدیگر مثل گوش كردن به جای صحبت كردن و پذیرش منطقی گفت‌وگوی دو جانبه باعث بهبود روابط می‌شود. وقتی زن و شوهر با هم صحبت می‌كنند، به جای گفت‌وگوی از دیگران و مثال زدن از کسانی که نمی‌شناسند و به جای بیان كردن تجربیات دیگران در مورد حوادثی كه برای‌شان رخ داده است و منجر به نزاع یا تهدید آنها شده صحبت كنند، از تجربیات خود بگویند و در مورد زمان حل و فصل اتفاقاتی كه در آینده رخ خواهد داد، حرف بزنند و اجازه ندهند كه تصورات خام و غیرمنطقی كه از سوی دیگران به آنها داده می‌شود، در گفت‌وگوی بین آنها اثر گذارد. هرچه این فرآیند به صورت مهارتی تكرار شود و بارها و بارها به صورت منطقی به گفت‌وگو بنشینند و به جای اجتناب فرار از موقعیت‌ها كه قهر كردن یكی از آنهاست با هم گفت‌وگو كنند و به یكدیگر گوش دهند. هر قدر این مدت بیشتر طول بكشد، عدم ارتباط و ناسازگاری گسترش پیدا می‌كند زنان و مردانی كه با هم در یك محل كار می‌كنند و همكار هستند، این ارتباط منفی و قهر طولانی‌شان باعث تاثیرات منفی در روابط شغلی‌شان می‌شود. متاسفانه دیگران ازاین ارتباط منفی آگاه می‌شوند و اینها مشكلی می‌شود كه به عنوان یك پدیده و بازخورد منفی از سمت دیگران دریافت می‌شود.

    2021-04-14 09:12:26 ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۴۲:۲۶ 1726

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ