پسرم شب‌ها کابوس می‌بیند

پسری دارم نزدیك28 سال دارد. نزدیك 10 سال است كه شب‌ها چند بار از خواب بیدار می‌شود و می‌گوید چند نفر به قصد آزار و اذیت وارد خانه‌مان شده‌اند. هر چه می‌گوییم اشتباه می‌كنی، قبول ندارد. پیش روان‌پزشك هم نمی‌رود. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2021-04-14 09:05:23 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۳۵:۲۳ تعداد پاسخ ها 1
  • به نظر می‌رسد پسرتان شب‌ها در عالم خیال زندگی می‌كند. اگر كسی در عالم خیال زندگی كند و به آن باور داشته باشد، به سایكوز یا روان‌پریشی مبتلاست. سایكوز یا روان‌پریشی كه در اصطلاح رایج به آن جنون هم گفته می‌شود، از جمله بیماری‌های شدید و خطرناك روان‌پزشكی است كه باید جدی گرفته شود و برای درمان هرچه سریع‌تر به روان‌پزشك مراجعه شود. در بیماری روان‌پریشی یا سایكوز فرد دائما در عالم خیال زندگی می‌كند و اساسا زندگی‌اش بر پایه خیال و توهم بنا می‌شود. این بیماری یا ناشی از مصرف مواد محرك و مخدر مانند شیشه یا متاآمفتامین‌ها است كه در آن فرد مصرف‌كننده دچار روان‌پریشی می‌شود و علائم و توهمات بینایی دارد، به این معنی كه فكر می‌كند عده‌ای می‌خواهند او را آزار بدهند یا اینكه بترسانند. این قبیل افراد در واقع آنچه را كه وجود ندارد، می‌بینند و احساس می‌كنند، او را می بینند و كتك می‌زنند. معمولا اگر سایكوز ناشی از مصرف مواد نباشد، بیماری خود به خود به وجود آمده و ممكن است دلایل ارثی داشته باشد. همچنین استرس‌های شدید محیطی هم می‌تواند منجر به روان‌پریشی شود. افرادی هم كه تومور مغزی دارند و از عفونت‌های مغزی رنج می‌برند، این نوع علائم را همراه علائم دیگر نشان می‌دهند. البته گاهی وابستگی به الكل هم می‌توان این نوع علائم را در فرد ایجاد كند.
    قطعا سایكوز نیاز به درمان جدی دارد و اگر فرزندتان از مراجعه به روان‌پزشك اجتناب می‌كند، می‌توانید خودتان با روان‌پزشك صحبت كنید تا روش درمان را به شما ارائه دهد. سایكوز بیماری است كه در سن كودكی شروع شده و تا دوران پیری ادامه می‌یابد، ولی شیوع آن از اوایل دوران بلوغ و نوجوانی است. این افراد در سن بلوغ از وارد شدن به اجتماع می‌ترسند و معمولا دوست ندارند وارد دانشگاه یا محیط‌های كاری شوند. در هر حال سایكوز بیماری مهمی است و باید جدی گرفته شود.

    2021-04-14 09:05:24 ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۳۵:۲۴ 812

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ