به پیامک‌های همسرم مشکوکم

پسری 21 ساله هستم. با دختری كه چهارسال از خودم كوچك‌تر است، ازدواج كرده‌ام. او همیشه با تلفنش پیامك می‌دهد و این مساله باعث بدبینی‌ام شده است، اما می‌گوید من آدم بد‌دل و بدبینی هستم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2021-04-14 09:02:56 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۳۲:۵۶ تعداد پاسخ ها 1
  • معمولا شرط اصلی در ازدواج و پیوند زندگی مشترك اعتماد طرفین نسبت به یكدیگر است. در صورتی كه اعتماد بین طرفین ازدواج به دلیلی كه قابل استناد است، سلب شود در آن صورت باید مشكل را ریشه‌ای برطرف كرد و ادامه شرایط با سلب اعتماد سخت و دشوار می‌شود. وجود بدبینی در برخی افراد آزاردهنده می‌شود، یعنی فرد بدبین دائم همسرش را كنترل می‌كند. موبایل، ایمیل‌ها و رفت وآمدها و حتی بیرون رفتن همسرش را كنترل كرده و متاسفانه در برخی مواقع دست به ضبط صدا می‌زند. بدبینی در زن و مرد دیده می‌شود و بیماری است كه ریشه‌های آن بیشتر به آسیب‌های دوران كودكی برمی‌گردد. معمولا در افرادی كه این مساله وجود دارد، نوعی حس وابستگی همراه با ترس به همسرشان دارند، یعنی به جای عشق به همسر خود وابسته هستند و به او تكیه می‌كنند و همیشه ترس از دست دادن در آنها وجود دارد، چون مقداری به خاطر آسیب‌های دوران كودكی حس اعتماد به نفس در این افراد ضعیف است. همچنین باور به اینكه در وجودشان چه فاكتور خوب و مهمی وجود دارد كه همسرش دوست داشته باشد، نسبت به آن نگرانی دارند و می‌ترسند كه نتوانند همسرشان را جذب خود كنند. متاسفانه یكی از مسائلی كه می‌تواند به راحتی كانون خانواده را از هم بپاشد، بدبینی است. بدبینی در زندگی مشترك همراه با كنترل طرف مقابل رابطه را مختل می‌كند، یعنی هر اندازه كه طرفین به هم علاقه‌مند باشند، بعد از مدتی رفتار‌ها خسته‌كننده شده و طرف مقابل شروع به مقابله كرده یا تصمیم می‌گیرد رابطه را ترك كند. توجیهات افرادی كه دچار بدبینی هستند، این است كه من به تو اعتماد دارم، ولی به افراد دیگر اعتماد ندارم. تو اگر ریگی به كفش نداری چرا به من اعتماد نمی‌كنی. این گفت‌و‌گوها مساله را پیچیده‌تر می‌كند.
    باید حتما در رابطه اعتماد به عنوان قانون وجود داشته باشد افراد در هنگام انتخاب باید از روحیات همدیگر و ویژگی‌های اخلاقی هم آشنا باشند و شخصی را انتخاب كنند كه از نظر روان‌شناختی با آنها هماهنگ باشد، زیرا بعد از ازدواج نمی‌توان خواسته‌ها و ویژگی‌های اخلاقی یكدیگر را تغییر داد و این مساله باعث آسیب به پیكره خانواده می‌شود.

    2021-04-14 09:03:01 ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۳۳:۰۱ 2349

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ