شوهرم مدام فحش می دهد و من را می زند

خانمی 22 ساله هستم كه 5 سال است ازدواج كرده‌ام. همسرم بسیار عصبی است و فحاشی می‌كند و من را كتك می‌زند. از این وضعیت خسته شده‌ام. نمی‌دانم با این مرد چه كار كنم. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2021-04-14 08:57:34 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۲۷:۳۴ تعداد پاسخ ها 1
  • در برخی خانواده‌ها كه فقر فرهنگی دارند، مشاهده می‌شود مردان عصبانی همسران‌شان را فحاشی كرده و كتك می‌زنند. البته كتك‌كاری و فحاشی و حرف‌های ركیك، تنها مختص مردان نیست، بلكه این ویژگی‌های شخصیتی در برخی زنان هم دیده می‌شود و این مساله به وضوح در مشاوره‌های خانواده قابل رویت است، اما در كل فحاشی و كتك‌كاری بیشتر در مردان دیده می‌شود. باید این ویژگی‌ها را از دوران كودكی و در خانواده جست‌وجو كرد. به این معنی كه در اغلب خانواده‌ها بویژه در شهرستان‌ها و روستا‌ها نوزاد پسر از جایگاه ویژه‌ای در خانواده برخوردار است و برای پسر یا مرد ارزش زیادی قائل می‌شوند، حتی زمانی كه زن باردار فرزند دختر به دنیا می‌آورد، چنان اظهار شادی در بین اعضای خانواده مشاهده نمی‌شود، ولی اگر نوزاد پسر به دنیا بیاید، همه اعضای خانواده خوشحال می‌شوند و پسران مورد استقبال ویژه‌ای قرار می‌گیرند. این نشان می‌دهد در این قبیل خانواده‌ها به مردان یا پسران ارزش زیادی داده شده و در نتیجه از آزادی عمل بیشتری در جامعه و خانواده برخوردار هستند. آنها زودتر از دختران وارد جامعه شده و والدین‌شان همیشه حمایت‌شان می‌كنند، حتی در خانواده نیز به خواهرشان تسلط می‌یابند. این رفتار‌ها باعث می‌شود پسرها احساس قدرت كنند و با وارد شدن در اجتماع و فعالیت قدرتمندتر شوند. مساله دوم تربیت خانوادگی است، باید ببینید همسرتان در چه خانواده‌ای رشد پیدا كرده است، اگر او در خانواده‌ای رشد كرده باشد كه پدر عصبانی داشته و دائم به مادرش تحكم و زور‌گویی می‌كرده و مادر وضعیت را تحمل می‌كرده است، بدیهی است كه این رفتار‌ها را یاد گرفته است، بنابراین باید گفت نوع تربیت خانوادگی، شغل، تحصیلات و حتی نوع دانشگاه همگی در شكل‌گیری شخصیت افراد موثر هستند. گاهی فحاشی‌ها همراه با حملات خطرناك و شدیدی است كه در اینجا بیماری‌های روانی مطرح می‌شود و باید از روش دارودرمانی زیر نظر متخصص روان‌پزشك استفاده شود، در غیر این صورت اوضاع وخیم‌تر شده و درمان سخت‌تر می‌شود. فحاشی معمولا با سوء‌ظن و شك و بدبینی همراه است. اینگونه افراد خودشان را نمی‌توانند كنترل كنند و هر آنچه در دست داشته باشند، دیگری را كتك می‌زنند، زیرا عادت كرده‌اند زود واكنش نشان دهند و همه واكنش‌های‌شان با رفتار‌های عصبی همراه است. توصیه می‌شود هر چه سریع‌تر نزد مشاور یا روان‌شناس برای ارائه درمان مراجعه كنید.

    2021-04-14 08:57:36 ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۲۷:۳۶ 2040

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ