خانواده نامزدم اجازه عقد نمی دهند

پسری 20 ساله هستم كه یك سال و نیم است که قرار شده با دختری ازدواج کنم، اما هنوز اجازه عقد به ما نداده‌اند. نمی‌دانم باید چه كار كنم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2021-04-14 08:54:53 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۲۴:۵۳ تعداد پاسخ ها 1
  • در وهله اول باید علت مخالفت‌ها بررسی شود. شاید به خاطر سن پایین پسر، خانواده دختر راضی به عقد نمی‌شوند، البته می‌توان حدس زد كه مسائل شغلی و بحث درآمد نیز مطرح باشد. شاید در این مدت آشنایی رفتارهایی از پسر دیده باشند. همچنین ممكن است موضوع خدمت سربازی پسر باشد كه پدر و مادر دختر به ادامه این ارتباط رضایت نمی‌دهند، از این رو مخالفت از سوی خانواده باید شناسایی شود تا بتوان دقیقا این مشكل را حل و فصل كرد. بهترین راهكار این است كه از طریق پدر و مادر و بزرگان فامیل موانع را به طور منطقی حل كرد. در غیر این صورت نگرانی‌هایی برای هر دو خانواده بویژه دختر پیش می‌آید. از سوی دیگر خود پسر و دختر جوان در معرض انواع آسیب‌ها هستند و ممكن است به لحاظ روانی و عاطفی به یكدیگر وابستگی و دلبستگی پیدا كرده باشند. اگر ازدواج به صورت رسمی برگزار نشود، مشكلات متعدد دامنگیر آنها می‌شود و علاوه بر مشكلات روانی از نظر اجتماعی نیز دچار آسیب‌هایی می‌شوند، چون این مساله به عنوان یك سابقه ازدواج برای دختر محسوب می‌شود. اگر ازدواج صورت نگیرد، ممكن است در آینده برای خواستگاران بعدی نیز احساس خوشایندی نباشد، چون در گذشته یك بار سابقه نامزدی داشته است و به لحاظ عرفی در جامعه ما قابل قبول نیست و نگاه اقوام، خویشاوندان و... در جوامع نسبت به دختر منفی می‌شود و مشكلات دیگر مانند سردرگمی و سرگردانی به بقیه حیطه‌های زندگی‌شان تعمیم پیدا می‌كند. در ارتباطات، شغل،‌ تحصیل و... مشكلات جدی‌تر می‌شود، اما این مساله همیشه به عنوان یك نقطه تاریك در زندگی‌شان باقی خواهد ماند. روان‌شناسان و مشاوران نامزدی را بیش از صد روز مناسب نمی‌دانند، زیرا در این رابطه دختر و پسر برای یكدیگر جذابیت خود را از دست می‌دهند و طولانی شدن دوره نامزدی باعث می‌شود انگیزه‌ای برای عقد و ادامه زندگی نداشته باشند.

    2021-04-14 08:54:54 ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۲۴:۵۴ 1184

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ