عادت دارم همه چیز را بشمارم

عددها را می‌شمارم. عادت كرده‌ام همه چیز را بشمارم و اگر این عدد زوج نباشد عصبی می‌شوم. آیا از مشكل خاص رنج می‌برم، لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2021-04-13 09:26:30 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۳:۵۶:۳۰ تعداد پاسخ ها 1
  • معمولا اگر شمارش اعداد بیش از یك ماه طول بكشد، حالتی وسواسی است اما اگر فرد كمتر از یك ماه اعداد را بشمارد عادت است و از بین می‌رود. در وسواس شمارش اعداد به صورت خوش‌یمن و بدیمن برای فرد وسواس تلقی می‌شوند. اگر فرد در شمارش به اعدادی كه می‌رسد، عدد زوج باشد اصطلاحا می‌گوید این عدد آمد دارد و خوش‌یمن است.
    شمارش اعداد نوعی وسواس و عقاید سحرآمیزی است كه بیمار معتقد است این اعداد خوش‌یمن هستند و دلیل خرافی دارد. به این افكار خرافی، افكار اسرارآمیز می‌گویند. چنانچه این افكار خرافی و وسواس شمارش اعداد بیش از یك ماه طول كشید، باید به روانپزشك مراجعه كرد تا روش‌های درمانی خاصی را برای بیماری وسواس شمارش بكار بگیرد.

    2021-04-13 09:26:33 ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۳:۵۶:۳۳ 128

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ