مجبور شدم ترک تحصیل کنم

من پسری 16 ساله هستم. به‌خاطر پدرم چون یك پسر دارد درسم را كنار گذاشتم. پدرم مغازه‌دار است و من هم كنارش كار می‌كنم. مغازه را هم دست تنها نمی‌شه اداره كرد. دوست داشتم درسم را ادامه بدهم، در این دوره اگر دیپلم نداشته باشی یعنی بی‌سوادی پس برایم دعا كنید. از افرادی كه به راحتی درس می‌خوانند و تفریح می‌كنند خواهش می‌كنم ادامه تحصیل بدهند.

2021-04-13 09:21:48 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۳:۵۱:۴۸ تعداد پاسخ ها 1
  • معمولا افرادی كه به ناچار و بنا به شرایط خانوادگی مجبور به ترك تحصیل می‌شوند در درجه نخست دچار احساس ناكامی می‌شوند. به عبارتی دیگر شاید فرزندی تمایل به ادامه تحصیل داشته باشد و در دنیای ذهنی و روانی او این تاثیر ذهنی وجود دارد كه برای رشد و موفقیت باید از كانال اصلی عبور كند و آن كانال راهی نیست جز ادامه تحصیل، در غیر این صورت ناكام می‌شود و اولین كاری كه در نتیجه این احساس ناكامی در او بروز می‌كند رفتارهای پرخاشگرانه است. در بیشتر موارد فرد رفتارهای پرخاشگرانه خود را به دنیای بیرون تعمیم می‌دهد و گاهی این احساس ناكامی را در خود ریخته و افسردگی و خشمی فروخورده در او به وجود می‌آید یعنی افرادی كه پرخاشگری خود را در نتیجه ناكامی درون خود می‌ریزند معمولا پس از مدتی افسرده می‌شوند. احساس ناكامی ناشی از ترك تحصیل معمولا تا سالیان سال همراه فرد باقی می‌ماند، از طرفی دیگر حتی در مواقعی فكر می‌كند در جایگاهی كه باید قرار می‌گرفت، قرار نگرفته است چون دیگران مانع بوده‌اند و همیشه به عنوان امید و آرزو به جایگاه ساخته ذهنش نگاه كرده و این امر منجر به احساس ناخوشایند نسبت به بانی این كار یعنی پدر می‌شود. در این حالت فرزند ترك تحصیل كرده و عامل اصلی یا مانع اولیه برای موفقیتش را پدر خود می‌داند و به همین خاطر مایوس و خشمگین می‌شود.

    2021-04-13 09:21:51 ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۳:۵۱:۵۱ 55

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ