طرز تفکر نامزدم با من یکی نیست

دختری 20 ساله هستم. حدود یك سال است با پسری آشنا شده‌ام كه از لحاظ سواد و شغل و سطح خانوادگی از من پایین‌تر است. او به خواستگاری‌ام آمده و به او علاقه دارم. فكر می‌كنم بتوانم با برخی نداشته‌های او كنار بیایم، اما نمی‌دانم می‌توانم با این طرز تفكر زندگی كنم یا خیر. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2021-04-13 09:10:26 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۳:۴۰:۲۶ تعداد پاسخ ها 1
  • به نظر می‌رسد قبل از هر تصمیمی به یك مشاوره حضوری بروید و نحوه آشنایی‌تان را مورد بررسی قرار دهید. كم و كیف گذشته در شرایط كنونی بسیار مهم است و به هر حال بررسی بالینی باید به عمل آید تا بتوان نتیجه قطعی را عنوان كرد. میزان اضطراب و ویژگی‌های شخصیتی‌تان بسیار مهم است. در نظر گرفتن ملاك‌ها،‌ ارزش‌ها و نگرش هر كدام به زندگی باید در اولویت قرار گیرد تا بتوان به واقعیت نزدیك شد. گاهی اوقات از سوی فرد مقابل درخواست‌هایی مشاهده می‌شود كه ناشی از شرایط روحی و روانی وی در آن لحظه است، اما بعدها ممكن است با تغییرات شرایط او هم در نگرش‌ها و نگاه خود تغییراتی ایجاد كند كه همین امر مساله‌ساز می‌شود. میزان علاقه‌مندی و بررسی شرایط نكته مهمی است كه در تضاد بودن برخی جنبه‌های فردی و اجتماعی را یكسان می‌كند. به طور مثال اگر فردی فقط در زمینه تحصیلات با فرد مقابل همخوانی ندارد، نمی‌تواند در زندگی مشترك مساله‌ساز شود، اما اگر در ابعاد دیگر با هم در تناقض و تضاد باشند، ممكن است دچار اختلافاتی شوند، بنابراین موضوعی كه مطرح است فقط بحث سواد و تحصیلات نیست، بلكه پایین بودن مسائل فرهنگی، تفاوت‌های انتقادی،‌ ویژگی‌های شخصیتی و... نیز مهم است كه هر كدام در چه جایگاهی باشند، همچنین درك و فهم از علایق و سلیقه‌های یكدیگر نیز مهم است. برداشت‌هایی كه از مسائل زندگی دارند، نیاز به یك بررسی روان‌شناختی دقیق دارد.

    2021-04-13 09:10:29 ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۳:۴۰:۲۹ 79

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ