دخترم پوست لبش را می‌کند

دختر جوانی دارم. او دایم پوست لبش را می‌كند و وسواس شدیدی دارد. نمی‌دانم برای حل این مشكل باید چكار كنیم؟

2021-04-12 10:14:55 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۱۴:۴۴:۵۵ تعداد پاسخ ها 1
  • كندن پوست و ناخن نشان‌دهنده اضطراب است. بنابراین باید علت اضطراب ریشه‌یابی شود. در بررسی ریشه اضطراب یا عامل بیرونی وجود دارد یا عامل بیرونی وجود ندارد. اگر عامل بیرونی وجود داشته باشد بهترین راه درمان از بین بردن عامل بیرونی است. ترس یكی از عوامل بیرونی است كه باعث ایجاد اضطراب در فرد می‌شود. یعنی ترس باعث می‌شود تظاهر استرس به صورت كندن پوست لب یا ناخن بروز كند. اگر عامل بیرونی وجود نداشته باشد همان اضطراب است.
    در درمان مورد اول عامل بیرونی شناخته می‌شود و تا جایی كه این عامل برطرف شود، درمان ادامه می‌یابد. چنانچه تنشی در خانواده وجود داشته باشد سعی می‌كنیم تنش را برطرف كنیم یا اگر مساله‌ای وجود دارد كه غیرقابل برطرف است سعی می‌كنیم فرد را با آن مواجه كنیم تا حساسیت نسبت به عامل بیرونی اضطراب‌برانگیز از بین برود.
    در مورد درمان افرادی كه عامل بیرونی وجود ندارد از تكنیك‌های خاصی مانند آرام‌سازی عضلانی و... برای درمان استفاده می‌شود تا اضطراب‌ در فرد كم شود علاوه بر آن از طریق دارودرمانی اضطراب را درمان می‌كنند و این درمان برای همه سنین یكسان است.

    2021-04-12 10:14:58 ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۱۴:۴۴:۵۸ 237

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ