پدر و مادرم وسط امتحانات من را به روستا می‌برند

پدر و مادرم مرا به زور به روستا می‌برند و دوست ندارند كه من پیشرفت كنم. گاهی اوقات من را وسط امتحانات می‌برند. من حسابی از دست‌شان عصبانی می‌شوم و دوست ندارم با آنها بروم، ولی به خواسته من توجهی نمی‌كنند. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2021-04-11 08:38:16 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ۱۳:۰۸:۱۶ تعداد پاسخ ها 1
  • سفر‌های خانوادگی باید با در نظر گرفتن شرایط تحصیلی و روحی فرزندان باشد. پدر و مادر در برنامه‌ریزی‌های مسافرتی باید وضعیت تحصیلی فرزندان خود را در نظر بگیرند. متاسفانه بعضی از والدین كه بدون توجه به اینگونه شرایط چه در خانه خود میهمانی برگزار می‌كنند و چه به منزل دیگران به میهمانی می‌روند یا برای رفتن به سفر برنامه‌ریزی می‌كنند، از آثار زیانبار اینگونه رفتار‌ها كه در سرنوشت تحصیلی فرزندان اثر مستقیم دارد ناآگاه هستند. در بسیاری از اوقات فرزندان سلیقه انتخاب مقصد مسافرت را قبول نداشته و با والدین در انتخاب برنامه سفر هم‌عقیده نیستند. اجبار فرزندان به همراهی با والدین در بعضی از سفر‌ها باعث می‌شود كه اینگونه فرزندان دچار افسردگی و عوارض روحی و روانی شوند. در اینگونه مواقع پیشنهاد می‌كنیم كه فرزند یا فرزندان با یكی از والدین در خانه بمانند و به تحصیل و مطالعه خود ادامه دهند و والدین قبل از برنامه‌ریزی برای سفر، وضعیت درسی بچه‌ها را لحاظ كرده و در تعیین هدف سفر از آنها نظر‌خواهی كنند. بسیار اتفاق می‌افتد كه بعضی از پدر و مادر‌ها علاقه شدیدی به زادگاه خود در روستا‌ها دارند. برای جوانان امروز در عصر اینترنت رفتن به بعضی روستا‌ها هیچگونه جذابیتی ندارد و ممكن است نه‌تنها به آنها خوش نگذرد، بلكه باعث ناراحتی آنها نیز شود. بنابراین اگر والدین به شهر یا روستایی به هر دلیل علاقه‌مند هستند نباید توقع داشته باشند كه نسل بعدی آنها نیز در اینگونه موارد از آنها پیروی كنند. اغلب اختلافات فرزندان با والدین از همین نكات آغاز شده و رفته‌رفته گسترده می‌شود. موضوع سفر‌های سالانه و خانوادگی تفاوت بسیاری با سفر به زادگاه یا سفرهای مشابه دارد. در نظر گرفتن وضعیت تحصیلی فرزندان یكی از اساسی‌ترین شرط موفقیت و رشد آنها چه در برگزاری میهمانی و چه در برنامه‌ریزی سفر است.

    2021-04-11 08:38:17 ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ۱۳:۰۸:۱۷ 210

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ