همیشه سر قلیان با شوهرم جر و بحث داریم

دختری 6 ماهه دارم و شوهرم مدام در خانه قلیان می‌کشد، به همین خاطر همیشه در حال بحث كردن با هم هستیم. هر كاری كه توانسته‌ام انجام داده‌ام تا او ترك كند، اما بی‌فایده بوده و توان ترك ندارد. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2021-04-11 08:11:16 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ۱۲:۴۱:۱۶ تعداد پاسخ ها 1
 • سیگار و قلیان از مجموعه مواد اعتیاد‌آور محسوب می‌شود و منجر به عادت رفتاری در افراد می‌شود، طوری كه اگر برای مدت كوتاهی آن را مصرف نكنند، علایم ترك در او ظاهر می‌شود. احساس‌هایی مانند گمگشتگی، احساس از دست دادن چیزی، بی‌قراری و... او را وادار می‌كند این مواد را مصرف كند.
  مصرف این مواد برای افراد با یك احساس خوشایند و لذت‌بخش همراه است، اما آلودگی‌های مربوط به آن نه‌تنها فرد را گرفتار می‌كند، بلكه روی افراد خانواده و دوستان اثر‌گذار است. این آلودگی‌ها چنان هستند كه ممكن است حتی اطرافیان هم علاقه‌مند به مصرف شوند، بنابراین توصیه می‌شود افراد سیگاری یا افرادی كه به هر‌گونه ماده دیگری كه اعتیاد‌آور است نیاز به مصرف نشان می‌دهند، آن را ترك كنند، چون ممكن است به خانواده و فرزند خود آسیب وارد كنند.
  این فقط یك نوع آسیب جسمانی نیست، بلكه این اعتیاد و اجبار به مصرف مشكلات روانی را هم برای كودك و همسر ایجاد می‌كند. پدیده هم‌وابستگی یكی از اینها به شمار می‌رود و افراد به خاطر اینكه دیگران را ناراحت نكنند، تمایل پیدا می‌كنند با افراد سیگاری و قلیانی هم مصرف شوند و آنها نیز مصرف‌كننده باشند، پس یك وابستگی افراطی در خانواده شكل می‌گیرد و سلامت روان و جسمانی خانواده را تهدید می‌كند. توصیه می‌شود از راهنمایی‌های یك مشاور كمك بگیرید و همسرتان را قانع كنید به مشاور مراجعه كند و روش‌های ترك را فرابگیرد.
  به او بیاموزید خطرات مصرف قلیان به اندازه سیگار زیاد و مضر است و برای دیگران نیز آزار‌دهنده است. در گام بعدی لازم است فردی را كه مصرف‌كننده قلیان است، به شرایط جسمانی و روانی خانواده توجه كند و به حقوق آنها در خانواده احترام بگذارد. اگر قادر به ترك این ماده نیست، در مكان‌ها و شرایطی مصرف كند كه خانواده دچار آسیب و آزار نشود، به خاطر اینكه از سوی دیگر یك نوع یادگیری برای فرزند ایجاد می‌كند.
  نكته آخر اینكه دنیای پاك بدون مصرف مواد یا هر شكل آن یك دنیای سالم جسمانی و روانی است كه می‌تواند خوشبختی را برای همسر و فرزند و خانواده ایجاد كند، پس توصیه می‌شود به این دنیای پاك روی بیاورید و به روش‌هایی كه مشاوران پیشنهاد می‌كنند، توجه كنید. یكی از بهترین روش‌ها برای كاهش آلودگی‌های جسمانی پس از مصرف قلیان ورزش‌های هوازی است. ترجیحا به صورت خانوادگی پیاده‌روی هوازی را تجربه كنید و این عمل را به صورت یك تمرین روزانه انجام دهید. با دم و بازدم‌های عمیق یك جسم پاك و سالم را برای خود تضمین كنید.

  2021-04-11 08:11:18 ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ۱۲:۴۱:۱۸ 170

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ