نامزدم مدام تاریخ عقد را عقب می‌اندازد

19 سال سن دارم و با دختر‌عمویم كه یك سال از من بزرگ‌تر است، 7 ماه است نشان برده‌ام. خیلی او را دوست دارم، البته او هم به من علاقه‌مند است، اما هر بار از عقد رسمی صحبت می‌كنم، طفره می‌رود و تاریخ عقد را به تعویق می‌اندازد. همیشه از این كار او ترس دارم و فكرم مشغول می‌شود كه چرا با عقد كردن و مراسم رسمی مخالفت می‌كند. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2021-04-11 08:09:04 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ۱۲:۳۹:۰۴ تعداد پاسخ ها 1
  • در این شرایط ترس از زندگی مشترك ممكن است دلایل مختلفی داشته باشد و شاید ترس از شروع یك زندگی مشترك كه به طور پنهان در حوزه شناختی این فرد وجود دارد، بر اثر به تعویق انداختن آن توسط دختر‌عموی‌شان به صورت ضمنی فعال شده و خود را نمایان می‌كند. به معنای دیگر این ترس كه در ذهن فرد وجود دارد و بر اساس عوامل محیطی خود را بروز داده است، باعث به تعویق انداختن مراسم عقد باشد، اما از نگاهی دیگر باید نگران آن بود كه شاید این دختر جوان به دلایلی تمایل به شروع زندگی مشترك ندارد، همچنین ممكن است خانواده‌اش آمادگی لازم را برای تهیه وسائل و امكانات زندگی مشترك ندارند كه با بررسی توان اقتصادی یا سایر نشانه‌هایی كه می‌تواند دلایل بر ضعف مالی یا عدم آمادگی خانواده مذكور باشد، به این سوال پاسخ داد. گاهی اوقات بر اساس یك سنت دیرینه در برخی از اقوام چنین قرارهای ازدواجی بین اعضای نزدیك یك خانواده گذاشته می‌شود و علاقه‌ای كه بین طرفین وجود دارد، می‌تواند نتیجه همجواری و همبازی دوران‌ كودكی طرفین باشد و شاید علاقه و وجود دلیل مناسبی برای شروع یك زندگی مشترك نباشد كه در این شرایط كمك گرفتن از یك روان‌شناس خانواده می‌تواند به طرفین در شناخت نوع علاقه كمك كند. بسیار دیده می‌شود كه وجود یك همجواری قدیمی یا همبازی بودن دوران كودكی ملاك علاقه فرد برای شروع زندگی مشترك قرار گرفته، ولی بعد از مدت كوتاهی از شروع زندگی مشكلات فراوانی برای پیوندهای زناشویی و عاطفی بین طرفین ایجاد شده است كه در حقیقت دلیل آن عدم شناخت كافی نسبت به نیازهای اساسی لازم برای شروع زندگی و علاقه طرفین بوده است. در موارد نادر ممكن است طرفین علاقه‌ای به شروع زندگی مشترك نداشته باشند كه این علاقه ناشی از عدم وجود آن نسبت به طرف مقابل و یا تمایل به فرد دیگری باشد، شاید هم تحمیل خانواده‌ها برای شروع یك زندگی مشترك به واسطه قرارهای قبلی باشد كه در هر صورت ایجاد یك محیط صمیمی و به دور از هرگونه نگرانی می‌تواند فضایی مناسب را ایجاد كند تا طرفین بتوانند به دور از هرگونه دغدغه و نگرانی با یكدیگر صحبت كرده و دلایل قطعی به تعویق انداختن را جویا شوند.

    2021-04-11 08:09:07 ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ۱۲:۳۹:۰۷ 124

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ