افسردگی باعث شده بیماری جسمی هم پیدا کنم

بیش از 15 سال است به افسردگی مبتلا شده‌ام و به خاطر آن نتوانسته‌ام موفقیت كاری و اجتماعی داشته باشم، داروها زیاد مفید نبوده و الان دچار مشكلات و بیماری جسمی شده‌ام. آیا ممكن است از عوارض داروها باشد.

2021-04-11 08:05:33 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ۱۲:۳۵:۳۳ تعداد پاسخ ها 1
  • با توجه به طول دوره بیماری، این تشخیص داده می‌شود كه عارضه ابتلایی، از انواع بلندمدت بیماری افسردگی است، بنابراین تداوم درمان برای مدت زمان طولانی- توصیه می‌شود. علاوه بر این داروهای ضدافسردگی اثری منفی بر كلیه‌ها و سایر اندام نمی‌گذارند اما اگر فردی از گذشته به نارسایی كلیه مبتلا باشد پزشك میزان مصرف دارو را بر حسب ناراحتی كلیه بیمار توصیه و تجویز می‌كند.
    به همین دلیل اصولا داروهای ضدافسردگی برای مصرف طولانی‌مدت ساخته شده و عموما اثر سوء ندارند و احتمالا اگر در آینده هم مصرف دارو را قطع كنید عارضه ادامه پیدا می‌كند. اگرچه اكثر افراد بر این باورند بعد از چند ماه مصرف دارو، دیگر نیازی به استفاده از آن ندارند ولی باید گفت: این باور نادرست است. یكی از نشانه‌های درمان نشدن عارضه افسردگی، مختل شدن كاركردهای شغلی، خانوادگی، تحصیلی و اجتماعی است بنابراین باید گفت شما روند درمان خود را به صورت دقیق پیگیری نكرده‌اید و با درمان مداوم توانایی گذشته را به دست خواهید آورد.

    2021-04-11 08:05:36 ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ۱۲:۳۵:۳۶ 96

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ