خانواده ها نمی‌گذارند ما عقد کنیم

یك سال و یك ماه است كه به اسم كسی شده‌ام. من و او دوست داریم عقد شویم، اما خانواده‌های‌مان راضی نیستند و می‌گویند باید بعد از اتمام درس عقد كنید. نمی‌دانم باید چگونه تصمیم بگیرم. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2021-04-10 09:32:09 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ ۱۴:۰۲:۰۹ تعداد پاسخ ها 1
  • در این مورد باید گفت اگر شما درس‌تان را شروع كرده‌اید، مثلا وارد دانشگاه شده‌اید و در این حین نامزد كرده‌اید، می‌توانید صبر كنید تا درس‌تان تمام شود و سپس عقد كنید، ولی اگر هنوز درس را شروع نكرده‌اید مثلا دیپلم گرفته‌اید، اما خانواده‌تان اصرار دارند تا ازدواج كنید، بهتر است در این زمینه خودتان تصمیم بگیرید كه كدامیك را در اولویت قرار دهید.
    این امری است كه به تشخیص خودتان ارتباط دارد و دیگران نمی‌توانند برای شما تصمیم بگیرند. لزومی ندارد برای این منظور خانواده‌تان را متقاعد كنید كه می‌خواهید عقد كنید یا درس بخوانید، اگر شرایط برای‌تان مهیاست توصیه می‌شود هم درس بخوانید و هم ازدواج كنید. در هر صورت این دو مغایر هم نیستند، البته ممكن است نامزدتان شرایط مناسبی برای تشكیل زندگی نداشته باشد. لازم است اینجا از او بخواهید برای شروع زندگی مشترك تلاشش را بیشتر كند و مقداری پس‌انداز كرده و در این فاصله شما هم درس‌تان را ادامه دهید و سپس ازدواج كنید.

    2021-04-10 09:32:10 ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ ۱۴:۰۲:۱۰ 125

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ