زن در صورت عدم تمکین می‌تواند مهریه اش را بگیرد؟

همسرم نزدیك دو ماه است به خانه پدرش رفته و من عدم‌تمكین گرفته‌ام و می‌خواهم بدانم اگر طلاق بخواهد، می‌تواند مهریه یا نفقه‌اش را بگیرد. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2021-04-10 09:29:51 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ ۱۳:۵۹:۵۱ تعداد پاسخ ها 1
  • با توجه به اینكه زوجه دو ماه است خانه شوهر را ترك كرده و شما عدم‌تمكین گرفته‌اید، نشان می‌دهد كه زوجه ناشزه است، اما در هر شرایطی مهریه حق قانونی زن است و او هر زمان كه بخواهد می‌تواند مهریه‌اش را از زوج دریافت كند. پس این دلیل نمی‌شود كه شما مهریه او را پرداخت نكنید، اما اگر ثابت شود زوجه ناشزه است و نشوز دارد و حكم مبنی بر نشوز بودن او صادر شود نفقه به زوجه تعلق نمی‌گیرد. اما مهریه همچنان به قوت خود باقی است و به ضمه شوهر است و از بین نمی‌رود، مگر اینکه زن درخواست طلاق كند كه در این صورت برای طلاق مجبور است همه مهریه‌اش را ببخشد تا از شوهرش طلاق بگیرد.

    2021-04-10 09:29:56 ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ ۱۳:۵۹:۵۶ 214

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ