از پول خرج کردن لذت می‌برم

دختری 16 ساله هستم كه به ظاهر خودم اهمیت می‌دهم. وضع مالی خوبی داریم، ولی متاسفانه بسیار دوست دارم پول خرج كنم، چون همه‌چیز فراهم است، ولی پدرم می‌گوید من زیاده‌خواه و خودخواه هستم. نمی‌دانم چرا درباره من اینگونه فكر می‌كند. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2021-04-10 09:27:00 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ ۱۳:۵۷:۰۰ تعداد پاسخ ها 1
  • در دهه‌های اخیر تغییرات فرهنگی منجر به حاكمیت فرزند‌سالاری در جامعه شده و فروپاشی هرم قدرت در خانواده‌ها باعث حاكم شدن فرزندان شده است. فرزندسالاری توجه افراطی فرزندان را فراهم می‌كند و این امر اهمیت دادن به قشر یا طبقه‌ای است كه درك ندارند و در نتیجه در شخصیت و رفتار قشر جوان توهم ایجاد می‌كند. یكی از مشكلات این پدیده فزون‌طلبی و زیاده‌خواهی فرزندان از والدین است. این قبیل افراد تحت‌تاثیر گروهی كه قرار دارند و نیاز‌های متفاوتی كه برای آنها مطرح می‌شود، برای تامین خواسته‌های خود به والدین فشار می‌آورند و در جمع همسالان برای اثبات قدرتمندی و مطرح كردن خویش و مهم جلوه دادن و اینكه چیزی از دیگران كم ندارند، برای تامین خواسته‌های خود والدین را تحت‌فشار روانی و اقتصادی قرار می‌دهند. این گروه در اثر توهم بالاجبار از پدران خود می‌خواهند به هر ترتیبی شده خواسته‌های آنها را تامین كند. در شرایط رویا‌پرورانه زندگی می‌كنند، از واقعیت‌ها فاصله دارند و شرایط موجود و واقعیت‌ها را درك نمی‌كنند و می‌خواهند تحت هر وضعیتی كه شده است، پدر خواسته آنان را تامین کند. لازم است به این جوان عزیز یادآور شویم كه واقع‌نگر باشد و مشكلات والدین را درك كند و متناسب با واقعیت از آنها چیزی را بخواهد. این گروه از فرزندان به خطا تصور می‌كنند كه پدر مال و ثروت دارد در حالی كه نمی‌دانند او باید مدیریت هزینه را هم انجام دهد و به عنوان مدیر خانه تشخیص دهد كه كجا هزینه كند. شما در دوران رشد قرار دارید شخصیت خود را با تحصیل و بروز استعداد‌ها و توانایی‌های خود تنظیم كنید و به رشد و بالندگی برسید تا بتوانید نیاز‌های خود را خودتان تامین كنید. تمام تلاش خود را صرف شكوفایی خود قرار دهید استعدادهای‌تان را متجلی كنید. این سن، سن تثبیت شخصیت است به دنبال تكوین شخصیت خود باشید و به شكل احسن باشید، از هزینه‌های اضافی بپرهیزید و در مقابل دستیابی به یك موفقیت باید پول در اختیارتان قرار بگیرد. پول اضافی دریافت كردن به شخصیت شما آسیب می‌زند.

    2021-04-10 09:27:18 ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ ۱۳:۵۷:۱۸ 111

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ