شوهرم پسرمان را تنبیه بدنی می‌کند

خانمی 32 ساله هستم. پسری 4 ساله دارم كه خیلی باهوش، زرنگ و بازیگوش است، اما متاسفانه پدرش به دلیل هر كار یا شیطنت دوران كودكی كه انجام می‌دهد، پسرمان را كتك می‌زند و تنبیه بدنی می‌كند، مخصوصا از ناحیه صورت و می‌گوید كه بچه باید كتك بخورد تا آدم درستی شود. پس از هر بار كتك زدن پشیمان می‌شود، ولی دوباره تكرار می‌كند. نمی‌دانم با این وضعیت چكار كنم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2021-04-07 08:34:35 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۳:۰۴:۳۵ تعداد پاسخ ها 1
  • توجه داشته باشید ممكن است پسر شما علائم بیش‌فعالی داشته باشد و این مساله باعث می‌شود تا او شیطنت‌های بیش از حدی را نشان دهد و وقتی اطرافیانش نتوانند مساله را درك كنند، واكنش‌های تند و منفی نشان می‌دهند. حتما توصیه می‌شود پسرتان را نزد یك روان‌پزشك ببرید تا در صورت نیاز مداخله‌درمانی انجام دهد. در رابطه با تنبیه باید گفت قطعا تنبیه به بچه 4 ساله آسیب جدی می‌زند، زیرا بعد از مدتی بچه‌هایی كه تنبیه می‌شوند، دچار لجبازی و عناد می‌شوند و شروع به واكنش مقابله‌ای با پدر یا دیگر اطرفیان كه او را تنبیه كرده‌اند، می‌كنند. تنبیه، نه‌تنها حس خشونت را در بچه‌ها ایجاد می‌كند، بلكه رفتار‌های خشونت آمیز را در كودكان پرورش داده و در حس اعتماد به نفس و سلامت روانی كودك تاثیر منفی شدیدی می‌گذارد. بهتر است در چنین شرایطی پدر و مادر همراه با فرزندشان پیش روان‌پزشك بروند تا او كودك را ارزیابی كند و راهكار‌های مقابله‌ای را ارائه دهد و پدر را در مورد نوع رفتار‌هایی كه با فرزندش انجام می‌دهد، آگاه سازد. این نوع طرز فكر همسرتان به خاطر نادانی است، زیرا روش دیگری را برای تربیت فرزندش یاد نگرفته و پرتاب كردن خشم را راحت‌ترین روش می‌داند. استفاده از روش تربیتی كتك زدن نشان می‌دهد ابزار درست و آگاهی برای تربیت فرزندان وجود ندارد و پدر یا مادر از دانش و آگاهی برای تربیت بچه برخوردار نیستند و تنبیه را تنها راهكار می‌دانند. اگر آنها بدانند بازیگوشی و لجاجت ممكن است ناشی از بیش‌فعالی باشد، رویكردشان نسبت به این مساله تغییر می‌كند.

    2021-04-07 08:34:41 ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۳:۰۴:۴۱ 479

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ