مادرم شکاک است و نمی‌گذارد به کلاس‌های آموزشی بروم

دختری 16 ساله هستم. مادرم بسیار بدبین و شكاك است. خیلی علاقه داشتم به كلاس‌های مختلف بروم، اما او نمی‌گذارد. می‌گوید اشتباه است. احساس تنهایی می‌كنم، در زندگی‌ام دچار مشكلات زیادی شده‌ام و در درس‌ها خیلی افت كرده‌ام. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2021-04-07 08:30:56 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۳:۰۰:۵۶ تعداد پاسخ ها 1
  • مساله مهمی كه بدان اشاره كردید شكاك بودن مادرتان است. بنابراین در درجه اول باید بررسی شود كه این مشكل ناشی از چه چیزی است، زیرا برخی از افراد به طور ذاتی شكاك بودن را دارند و در كل به همه اطرافیان خود مشكوك و بدبین هستند، یعنی شكاك بودن جزو ویژگی‌های اخلاقی طرف مقابل است. پس لازم است این مساله مشخص شود كه آیا مادر شما نسبت به همه شكاك است یا اینكه این مساله تنها در مورد شما صدق می‌كند.
    اگر او دچار این مشكل است باید از یك متخصص برای درمانش كمك بگیرید، اما گاهی مشكل بدبینی ناشی از رفتار‌های نوجوان است كه باید ریشه آن را بررسی كرد. مثلا ممكن است نوجوان كاری كرده باشد و حالت شكاك بودن مادر را برانگیخته باشد یا اینكه یك پس‌زمینه ذهنی در مادر وجود دارد كه باعث شده این نوع شك در او ایجاد شود. مثلا شاید نوجوان قبلا دچار اشتباهی شده یا اینكه در فامیل و اطرافیانش مادر تجربه مشابهی را دیده است، بنابراین بهتر است ببینید مادر‌تان چنین تجربه‌ای دارد؟ اگر اینگونه است باید اطمینان‌سازی شود. به عنوان مثال در اوایل از او بخواهید تا شما را تا كلاس همراهی و محیط‌های مناسبی را انتخاب کند یا در خانه رفتار‌هایی را انجام دهید كه اعتمادش را جلب كنید. در ضمن كلاس‌های خارج از مدرسه باعث موفقیت نمی‌شود و این یك باور غلطی است كه متاسفانه در بین اغلب نوجوانان شكل گرفته است.
    شاید عدم‌همكاری مادر با شما بدین جهت است كه حضور در این كلاس‌ها نیازی ندارد و لزومی برای مخالفت با او احساس نمی‌شود. نباید تلقین كنید چون در كلاس‌های خارج از مدرسه شركت نمی‌كنید باعث ناكامی و افت تحصیلی‌تان می‌شود.

    2021-04-07 08:30:59 ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۳:۰۰:۵۹ 214

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ