فکر می‌کنم شوهرم یکی دیگر را دوست دارد

19سال سن دارم و نزدیك به 2 سال است كه نامزد هستم. شوهرم مدام بهانه می‌گیرد. احساس می‌کنم فرد دیگری را دوست دارد. هر وقت دلش می‌خواهد می‌رود و هروقت می‌خواهد برمی‌گردد. الان 6 ماه است كه قهر کرده و رفته است و الان نزدیک به یک ماه است که قهر كرده است. نمی‌خواهم از او جدا شوم، چون وابسته شده‌ام و از طلاق می‌ترسم، اما او موافق جدا شدن است. به نظر شما جدایی به صلاح است یا خیر؟ لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2021-04-07 08:26:13 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۲:۵۶:۱۳ تعداد پاسخ ها 1
  • اینكه چرا مدت دو سال است در حالت نامزدی بسر می‌برید و به طور رسمی زندگی مشترك‌تان را آغاز نكرده‌اید، جای سوال دارد. نحوه آشنایی‌تان در تشكیل این رابطه مهم است. آیا ازدواج‌تان خواسته بوده و یا به طور مستقیم یا غیر‌مستقیم تحمیلی بوده است. اینها عوامل مهمی هستند كه باید مورد بررسی قرار گیرند. وقتی الان در سن 19 سالگی هستید، یعنی همسرتان نیز سن كمی دارد و ازدواج در سن پایین بر اساس احساس است و عقلانیت هیچ جایی ندارد.
    همسرتان به خاطر مسائل هیجانی، عدم‌ثبات و نداشتن تصمیم درست در زندگی الان متوجه شده است كه نباید ازدواج می‌كرد و به نوعی از ورود به زندگی مشترك هراس دارد و همین ترس هم باعث می‌شود تا از بار مسوولیت فرار كند. اینكه دو سال است هنوز در دوران نامزدی بسر می‌برید یعنی اینكه او نمی‌خواهد مسوولیتی را به عهده بگیرد. گاهی اوقات درك نشدن از سوی همسر باعث بروز این معضلات می‌شود و ازدواج بدون تصمیم عاقلانه باعث می‌شود فرد خیلی زود پشیمان شود و عشق و دوست داشتن در این سن چون ثبات ندارد، مدام از این شاخه به آن شاخه فرد را می‌كشاند و او نمی‌تواند تصمیم درست بگیرد. البته عوامل زیادی دخیل هستند و دلیل نمی‌شود كه به همسرتان شك كنید كه با فرد دیگری ارتباط دارد. این مسائل ذهنی است و مصداقی وجود ندارد. به دلیل عدم‌بلوغ و پختگی در ازدواج نارضایتی شكل گرفته است. قبل از هر چیز باید جلسات خانوادگی ترتیب دهید تا هر دو خانواده مباحث را بررسی كنند و اگر از عهده خانواده و خارج بود باید به طور قطع تحت‌نظر روان‌شناس و مشاوره قرار بگیرید تا در گرفتن تصمیم نهایی كمك‌تان كند.

    2021-04-07 08:26:18 ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۲:۵۶:۱۸ 630

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ