از قهرهای همسرم خسته شده ام

یك سال است كه ازدواج كرده‌ام. همسرم دائما با من قهر می‌كند. از رفتار‌های او خسته شده‌ام. می‌خواستم بدانم چرا برخی افراد قهر می‌كنند. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2021-04-05 17:48:24 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ۲۲:۱۸:۲۴ تعداد پاسخ ها 1
  • كسانی كه قهر می‌كنند قدرت گفت‌وگوی منطقی و قوه استدلال و تجزیه و تحلیل ندارند. به همین خاطر وقتی در یك رابطه اجتماعی قرار می‌گیرند از اینكه وارد بحث و گفت‌وگو شوند، ناتوان هستند و قادر نیستند راهی را انتخاب كنند تا به نتیجه برسند. در نتیجه دست به دامن كاری می‌شوند كه از عهده هر كسی ساخته است. هر فردی می‌تواند قهر كند، اما گفت‌وگو و تجزیه و تحلیل كار هر كسی نیست. قهر كردن باعث می‌شود كینه و خشم به وجود بیاید و كینه روابط را تبدیل به روابط غیرموثر می‌كند، یعنی در شرایطی كه خشونت‌آمیز است و قهر جای دوستی را می‌گیرد، پیام‌هایی كه بین دو طرف رد و بدل می‌شود، پیام‌های دوستی نخواهد بود. این پیام‌های دوستی معمولا فرستنده قادر به درك‌شان نیست و در نتیجه استارت اولیه رابطه كه درك متقابل است، به وجود نخواهد آمد. به چنین ارتباطی ارتباط غیرموثر یا مضر می‌گویند. در مقابل قهر، گفت‌وگو وجود دارد، یعنی در برابر كارهایی كه انجام می‌دهیم باید توضیح منطقی داشته باشیم و مهم‌ترین اصل این است به عكس‌العمل فردی كه این پیام را فرستاده توجه كنید و بعد به یك نتیجه منطقی برسید و آن را تجزیه و تحلیل كنید. كسانی كه از چنین قوه‌ای برخوردار هستند، دلیلی برای قهر كردن نمی‌بینند و ارتباطات‌شان با هم ارتباط سازنده و موثر خواهد بود. به جای اینكه این رفتار او را سرزنش كنید، از همسرتان بخواهید تا با هم گفت‌وگو كنید. خوب به حرف‌هایش گوش دهید و نكات ضعف را تجزیه و تحلیل كنید تا به یك نتیجه منطقی برسید.

    2021-04-05 17:48:27 ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ۲۲:۱۸:۲۷ 707

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ