با دختری آشنا هستم اما قصد ازدواج ندارم

با دختر‌خانمی یك سالی است كه آشنا شده‌ام، اما مطابق معیارهایم نیست و قصد ازدواج ندارم، اما او اصرار بر ازدواج دارد. چگونه می‌توانم او را راضی كنم كه این ازدواج نتیجه خوبی نخواهد داشت. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2021-04-05 17:29:37 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ۲۱:۵۹:۳۷ تعداد پاسخ ها 1
  • اصولا یكی از اهداف آشنایی‌های قبل از ازدواج كه در چارچوب خاصی صورت می‌گیرد، شناخت و آگاهی است، یعنی طرفین ازدواج باید در طول این دوره آشنایی از ویژگی‌های هم باخبر شده و بر اساس شناختی كه دارند، به توافق برسند، زیرا اصل در زندگی مشترك تفاهم و شناخت است. اینكه معیارهای طرفین ازدواج تا چه اندازه با هم مطابقت دارد باید مورد توجه قرار بگیرد، زیرا بی‌توجهی نسبت به این مسائل پشیمانی و شكست را در پی خواهد داشت. تصمیم‌گیری در ازدواج یكی از مهم‌ترین تصمیم‌های زندگی هر انسانی است و به همین خاطر نمی‌توان تصمیمی سست گرفت. توجه داشته باشید حتما نباید رابطه بین دو نفر به ازدواج ختم شود، زیرا ممكن است دختر یا پسر در آشنایی قبل از ازدواج به این نتیجه برسند كه نمی‌توانند تا آخر عمر همدیگر را خوشبخت و در كنار هم زندگی كنند. در صورت چنین نتیجه‌گیری نباید تن به ازدواج داد و طرف مقابل را با بیان دلایل خاص و تفاوت‌های بارز از ادامه مسیر منصرف كرد. در ضمن هیچكسی را نمی‌توان به زور به ادامه یك رابطه وادار كرد. اگر هم پدر و مادر اصرار بر ازدواج شما داشته باشند، در واقع نوعی ازدواج اجباری شكل می‌گیرد كه عواقب خوشایندی نخواهد داشت. در ازدواج شرایطی باید حاكم باشد كه طرفین اصلا نتوانند دوری همدیگر را تحمل كنند. اگر واقعا به این نتیجه رسیدید كه این فرد گزینه مورد نظرتان نیست، این رابطه را بیشتر از این ادامه ندهید و شخص دیگری را جایگزین كنید تا به ازدواج درستی منتهی شود. گاهی برخی جوانان نسبت به ازدواج كلا بدبین هستند كه حساب این افراد جداست. در واقع ترس از مهریه‌های سنگین بدبینی را در بین جوانان ایجاد كرده است. همچنین برخی مسائل اجتماعی باعث شده تا افراد تن به ازدواج ندهند. در هر حال بهتر است تكلیف خود را مشخص سازید و دیگران را منتظر نگذارید تا فرصت‌های‌شان را برای ازدواج از دست بدهند.

    2021-04-05 17:29:37 ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ۲۱:۵۹:۳۷ 586

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ