همیشه به انتقام فکر می کنم

فکر انتقام رهایم نمیکند. دو سال با آقایی در ارتباط بودم و از هر لحاظ شکنجه روحی و بعضا جسمی شدم اعتماد به نفس و آبرو و شخصیتم را از من گرفت و الان خیلی راحت میخواهد با خانم قبلیش مجدد ازدواج کند. فکر انتقام روزهای رفته و بدبختی هایی که کشیدم دست از سرم برنمیدارد. از یک طرف میخواهم که از زندگیم برود و از طرفی فکر انتقام عذابم میدهد اینکه روزهایم چطور بیهوده نابود شد لطفا کمکم کنید.

2021-01-30 17:40:00 تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ ۲۱:۱۰:۰۰ تعداد پاسخ ها 1
  • همان طور که مددجوی گرامی بیان کرده است انتقام پس از شکست عشقی از جمله بحران های عاطفی است که ممکن است تا مدت ها ذهن افراد آسیب دیده را به خود مشغول کند به ویژه زمانی که رابطه با اتفاق ناخوشایندی نظیر دروغ و خیانت به پایان می رسد. شکست عشقی موجب بهم خوردن تعادل احساسی و هیجانی و در نهایت باعث بروز برخی آسیب های روانی در فرد می شود. در واقع می توان گفت شکست عشقی نوعی هیجان منفی شدید است که در ابتدای امر نوعی حالت فقدان عمیق را ایجاد می کند و فردرا دچار رنج زیادی می کند. در ابتدا واکنش اولیه فرد به درد و رنج ، افسردگی ، رفتار های انزواطلبانه و خشم و نفرت است. با ادامه این روند و بروز خشم زیاد احتمال انجام رفتار های انتقام جویانه وجود دارد. از این رو فرد آسیب دیده و قربانی ممکن است برای جبران صدمات روانی خود درصدد انتقام از فرد مورد نظر بر آید. اما نکته اینجاست که بیشترین صدمه انتقام را خود فرد انتقام گیر خواهد دید. بنابر این مددجوی گرامی باید بداند که انتقام راهی برای درمان و التیام جراحات روانی افراد نیست چرا که این رفتار به معنای این است که فرد قادر به پذیرش موقعیت بحرانی نیست. در واقع انتقام یک شمشیر دو لبه است که لبه تیز آن به سوی خود فرد است. در حقیقت علت انتقام گرفتن ناتوانی در کنترل خشم و نداشتن شیوه های مقابله ای مناسب در برابر این ناکامی است. فرد فکر می کند با انتقام گرفتن از احساسات منفی شکست عشقی رها می شود و طرف مقابل را مجازات می کند. اما انتقام بر خلاف تصورفرد آسیب دیده هیچ گونه اثر مثبتی در کاهش انرژی منفی و درد و رنج ندارد . علاوه بر این می تواند تولید مقدار زیادی ناراحتی و اندوه کند. هم چنین این کار شما را در معرض پیامد های ناگوارتری نظیر بازخورد های قانونی و جزایی نیز قرار می دهد به همین دلیل به مددجوی گرامی توصیه می شود که اگر به فکر انتقام هستید پیش از انجام هر اقدام عجولانه و شتابزده ای با یک روانشناس مشورت کنید.

    2021-01-30 17:40:03 ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ ۲۱:۱۰:۰۳ 3120

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ