بعد از فوت همسرم نیاز به سر و سامان دارم

حدود ٦ماه پیش همسرم به علت ناراحتی کبدی فوت شدند و فقط دو دختر و یک پسر دارم که همگی مستقل اند وکسی را ندارم که پیگیر تشکیل زندگی و نجاتم از بی سر وسامانی ام باشد دنبال شریک زندگی میگردم چون این از وظایف زنان است و مرد قادر به این امر نیست. از شما راهنمایی خواستم بیقراری تنها بودن اضطراب و نگرانی عوارضی است که باعث بیماری خواهند شد. ضمنا خودم بازنشسته آموزش و پرورش منزل و حقوقی دارم از نظر مادی شکر خدا توان متوسط دارم.

2021-01-30 17:27:56 تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ ۲۰:۵۷:۵۶ تعداد پاسخ ها 1
  • مسلماً فوت همسر از جمله رویداد های استرس آمیزی است که می تواند فشار روانی زیادی را برای افراد ایجاد کند و با تغییرات بزگی در روند زندگی فرد همراه باشد. این که چگونه بتوانیم با غم از دست دادن شریک زندگی امان کنار بیاییم و مرگ او را بپذیریم، کاری سخت و دشوار است. فرد بعد از فوت همسرش ممکن است احساسات مختلفی را تجربه کند و از مراحل روحی مختلفی عبور کند تا در نهایت بتواند به روال یک زندگی عادی برگردد. هنگامی که فردی همسرش را از دست می دهد به نحوی سبک زندگی او نیز تغییر خواهد کرد غصه خوردن ،احساس تاسف ، خشم و احساس گناه طبیعی ترین احساسی است که یک فرد ممکن است در این رابطه تجربه کند. بعد از فوت همسر ، همان طور که مددجوی گرامی ذکر کرده است مدیریت کردن امور منزل کار بسیار سختی خواهد بود به ویژه در فرهنگ ما که مدیریت کردن امور زندگی به شکل اشتراکی انجام می شود و به نوعی تقسیم وظایف در زندگی مشترک دیده می شود. مثلاً شوهر عمدتاً وظیفه کسب درآمد را برعهده دارد و دیگری نیز امور منزل را انجام می دهد. لذا بعد از فوت یکی از همسران تمامی وظایف او به فرد دیگری محول خواهد شد. از طرف دیگر تنها ماندن ، استرس و نگرانی های خاص خود را به دنبال دارد. وجود یک آینده مبهم یا بدون همسر می تواند بر شدت این استرس بیافزاید. روانشناسان عقیده دارند ازدواج مجدد شاید برای برخی افراد بعد از مدتی با توجه به رعایت مسایل فرهنگی و عرفی میسر باشد اما برای آن که فرد بتواند زندگی جدیدی را با شخص دیگری آغاز کند ، نیاز به زمان دارد. مشاور خانواده وزوج درمانگران می توانند در این رابطه کمک کننده و تسهیل کننده باشند.

    2021-01-30 17:28:01 ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ ۲۰:۵۸:۰۱ 11052

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ