به شوهر دومم شک دارم

من یک زن 42 ساله هستم دارم با شوهر دوم زندگی میکنم اما من به او شک دارم. او آدم خوش برخوردی است با همه حرف میزند و می خندد هیچ چیز در دلش نیست اما من اعصابم خرد میشود. من را خیلی دوست دارد اما من به خاطر این رفتارش که با همه میگوید و میخندد ناراحت میشوم و به خاطر این اخلاقش همیشه دعوا داریم. میترسم آخرش بین ما جدایی بیفتد اگر کمکم کنید ممنون میشوم.

2020-12-27 18:14:54 تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۲۱:۴۴:۵۴ تعداد پاسخ ها 1
  • همان طور که مددجوی گرامی بیان کرده برخی از خانم ها نسبت به رفتار شوهرشان با زنان دیگر یا از این که همسرشان با زنان دیگرآزادانه و راحت صحبت می کنند رنجیده خاطر می شوند و در دام شک و بدبینی گرفتار می شوند. البته حساسیت زنان نسبت به همسرانشان در هر موقعیت و شرایطی از زندگی وجود دارد که این حساسیت در روابط اجتماعی همسر با جنس مخالف بیشتر می شودکه به اصطلاح آن را حسادت زنانه می گویند اما این حسادت ها در برخی مواقع به حدی شدید می شود که می تواند راه را برای بروز اختلافات زناشویی باز کند. روانشناسان عقیده دارند که در این موارد باید از قضاوت های عجولانه خودداری کرد و به ویژگی های شخصیتی افراد نیز باید توجه کرد. برخی افراد ذاتاً برون گرا و اجتماعی هستند و با دیگران به راحتی ارتباط برقرار می کنند و چنان چه اگر همسر او فردی درونگرا باشد ممکن است این ذهنیت بدبینانه در او ایجاد شود یا همسرش را متهم کند که چرا به راحتی باب صحبت و گفتگو را با دیگران باز می کند اما همان طور که مددجوی گرامی اشاره کرده است این راحت بودن با جنس مخالف به علت لذت جویی و عدم تعهد اخلاقی به زندگی نیست بلکه ممکن است به خاطر ویژگی های شخصیتی او باشد. مطالعات نشان داده است افراد برون گرا از اعتماد به نفس ومهارت ارتباطی و اجتماعی خوبی برخوردارند و گاها در روابط خود با دیگران به علت خونگرم و معاشرتی و اجتماعی بودن ممکن است رفتار آنها با اعتراض همسرشان مواجه شود که این مساله برایشان جای تعجب دارد. مطالعات نشان داده است اغلب زنانی که اعتماد به نفس و تصویر خوبی از خود ندارند این گونه حسادت ها را در خودشان پرورش می دهند لذا توصیه می گردد در وهله اول در این گونه مواقع بذر بدبینی و بد دل بودن را از خود دورکنند و سعی در افزایش عزت نفس خود داشته باشند. توصیه می شود برای کم کردن حساسیت خود هنگام صحبت کردن همسرتان با دیگران افکارتان را تغییر دهید و در صورتی که به همسر خود اعتماد دارید اصل را بر پاک دامنی و اجتماعی بودن او بگذارید.

    2020-12-27 18:20:11 ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۲۱:۵۰:۱۱ 7394

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ