خانواده ام میگویند دختر مورد علاقه من پایین شهری است و نباید با او ازدواج کنم

من پسری 32 ساله هستم و 5 سل است با دختری آشنا شدم که از هر نظر خوب هستند ولی خانواده ام مخالف ازدواج هستند دو بار هم خواستگاری کردم که نشده است. خانواده ام علت مخالفتشان این است که منزل آن دختر پایین شهر است من چکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.

2020-12-27 18:11:18 تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۲۱:۴۱:۱۸ تعداد پاسخ ها 1
  • زوج درمانگران عقیده دارند ازدواج مهم ترین تصمیم زندگی هر فرد و در عین حال یکی از هیجان انگیز ترین پدیده هایی است که هر فرد مجرد می تواند در زندگی خود تجربه کند. اگر این پیوند و با هم بودن با رضایت و پذیرش خانواد ه ها صورت گیرد می تواند دلپذیر تر و توام با آرامش و رضایت باشد و در شرایطی هم که خانواد ه ها به هر دلیل ساز مخالفت را سر دهند، ازدواج اگر هم به سرانجام برسد ، با تلخی و تنش همراه خواهد بود. در گذشته که شیوه و سبک وسیاق ازدواج سنتی بود چالش اصلی جوانان تن دادن به یک ازدواج اجباری بود و به تدریج که چا لش ازدواج اجباری کم رنگ شد ، چالش شایع و جدید جوانان ازدواج اختیاری اما با وجود مخالفت خانوا ده است. به نحوی که خانواد ه ها به شکل مستقیم یا غیر مستقیم مخالفت و عدم رضایت خود را ابراز می کنند یا به شکلی از انتخاب فرزند خود استقبال نمی کنند. اما باید دانست که هر مخالفتی نمی تواند به معنای پایان راه باشد و قبل از این که تسلیم و افسرده شوید لازم است به فکر راه حلی منطقی باشید. اول از همه نقش خودتان را در این شرایط بررسی کنید، مسلماً توانایی ابراز وجود و مهارت بیان خواسته های منطقی خودتان نه تنها در شرایط کنونی بلکه در سایر زمینه های زندگی نیز می تواند کمک کننده باشد. شاید مطرح کردن مشکل تان با یکی از اقوام مورد اعتماد و احترام خانواده بتواند شرایط را به نفع شما تغییر دهد. هم چنین کمک گرفتن از روانشناسان و مشاوران در پیدا کردن دلیل و راه حل این مشکل می تواند کمک کننده باشد. باید دانست مخالفت والدین اگر چه از روی خیر خواهی و نگرانی است اما نداشتن شناخت کافی نیز می تواند باعث سوء تفاهم شود. بنابراین سعی کنید فرصت شناخت بهتر را در این زمینه برای والدین خود فراهم کنید. با این حال بسیاری از جوانان که علت مخالفت خانواده های خود راپیش و پا افتاده و سطحی می بینند با وجود مخالفت والدین خود تصمیم به ازدواج می گیرند و عواقب آن را نیز به جان می خرند عواقبی نظیر عدم حمایت عاطفی ، عدم حمایت مالی ، احساس تنهایی که در این رابطه باید صبوری پیشه کرد تا به مرور زمان شرایط به روال عادی برگردد.

    2020-12-27 18:11:22 ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۲۱:۴۱:۲۲ 4064

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ