چکار کنم دخترم منفی بافی نکند؟

دخترم خیلی منفی باف است چکار کنم تا دست بردارد و مثبت فکر کند؟

2020-12-27 18:02:46 تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۲۱:۳۲:۴۶ تعداد پاسخ ها 1
  • البته مددجوی گرامی هیچ اشاره ای به سن و سال فرزند خود نکرده اند چرا که منفی بافی در هر سنی می تواند دلایل خاص خود را داشته باشد اما در مجموع منظور از آدم منفی باف کسی است که بیشتر بر جنبه منفی یک موضوع تمرکز دارد یا بیشتر تمایل به ذکر معایب ، موانع و مشکلات را دارد. بنابر این می توان گفت تفکر منفی شامل هر اندیشه ای است که مانع موفقیت در انجام کار می شود. مطالعات نشان داده است که منفی بافی در برخی امور واقعاً می تواند مخرب باشد و حتی زندگی و موفقیت افراد را در ابعاد مختلف تحت تاثیر قرار دهد. هم چنین منفی بافی می تواند استرس را افزایش دهد و اعتماد به نفس افراد را کاهش دهد و حتی می تواند منجر به افسردگی گردد. روانشناسان منفی بافی را نوعی محدودیت فکری می دانند که فرد مادام به خود می گوید که قادر به انجام کار مورد نظر نیست و این تفکر به حدی تکرار می شود تا ملکه ذهن اوشود. مناسب ترین راه برای رفع منفی بافی این است که در وهله اول انتقاد پذیر باشیم و از تفکرات کمال گرایی دوری کنیم. یاد بگیرید وقتی در یک موقعیت بحرانی قرار می گیرید که منجر به تحریک افکار منفی در شما می شود آگاهانه آنها را با کلمه ایست متوقف کنید و در آن حالت چیزهایی را به خود بگویید که به یک دوست خوب یا یک کودک می گویید تا از این طریق به او حس خوب بدهید. به یاد داشته باشید که افکار و احساسات همیشه واقعیت نیستند. وقتی در گفتگو های منفی قرار می گیرید ممکن است نتوانید ذهن چموش و منفی خود را کنترل کنید و در این مواقع با استفاده از یک یادآور کننده مثل استفاده از یک دستنبند ساده مچی می توانی خودت را مجبور کنی که قطار فکرت را در مسیر خود متوقف کنی و در این رابطه لازم است واژه ها و کلام خود را نیز تغییر دهید. مثلاً به جای من نمی توانم می توان گفت سعی می کنم از پس این موضوع برآیم یا به جای من نفرت دارم می توان گفت من دوست ندارم.چرا که استفاده از کلماتی با بار منفی می تواند تاثیر بدی در احساس و رفتار ما داشته باشد. سعی کنید واژه های خوب و مثبت را جایگزین کلمات منفی و زهر آگین بکنید به عبارت دیگر به جای غذای ناسالم فکری از یک غذای سالم فکری تغذیه کنید.

    2020-12-27 18:02:52 ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۲۱:۳۲:۵۲ 1638

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ