پسرم یا سرش در گوشی است یا تلویزیون نگاه میکند

پسرم سال آخر است و اصلا علاقه ای به درس نشان نمیدهد و همیشه سرش در گوشی است. وقتی گوشی را برمیدارم مینشیند جلوی تلویزیون. بگویید چکار کنم به حالت قبل برگردد؟

2020-12-27 17:51:45 تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۲۱:۲۱:۴۵ تعداد پاسخ ها 1
  • والدین عزیز باید بدانند که پیشرفت و موفقیت تحصیلی عمدتاً مستلزم یک بهره هوشی مناسب و مهم تر از همه رغبت، انگیزه و پشتکار کافی است. مسلماً هیچ کودک، نوجوان و جوانی با زور و فشار و تنبیه سر به راه و درس خوان نمی شود. دیگر این که برخی والدین، اغلب خودشان را مسئول عاقبت فرزندان خود در زندگی می دانند و باید گفت که هرگز این طور نیست و در نهایت خود فرزند ، مسئول انتخاب هایش خواهد بود. مشاوران تحصیلی عقیده دارنداگر فضای مطالعه کردن به سرزنش و توهین و اضطراب آمیخته شود باعث حس انزجار از درس و کتاب و مدرسه خواهد شد . به ویژه این که در این ایام کرونا که نظارت معلمین و آموزگاران نیز کاهش یافته است ذوق و شوق تحصیلی در دانش آموزان تا حدی افت کرده است. بنابر این به والد گرامی توصیه می گردد سعی کند رابطه کلامی و عاطفی بهتری را با فرزند خود برقرار کند. مسلماً با داشتن یک رابطه عاطفی خوب ،فرزندان ما مسئولیت پذیر تر و مطیع تر عمل می کنند. به علاوه قاطعیت والدین نیز خیلی مهم است و جوان و نوجوان باید بداند انجام تکالیف تحصیلی جزء وظایف اوست. لذا والدین با صبر و حوصله می توانند این امر را از فرزند خود طلب کنند. والدین نباید مرتباً تکرار کنند برو تکالیفت را انجام بده ، مگر تو درس نداری که مرتب سرت داخل گوشی یا پای تلویزیون نشسته ای ، در این صورت فرزند شما شرطی می شود که فقط با داد و فریاد والدین باید تکالیفش را انجام دهد. والدین عزیز باید یاد بگیرند به تدریج نظارت مستقیم خود را به شیوه ای غیر مستقیم تبدیل کنند. یعنی به جای این که بالای سر فرزند خود بنشیند تا تکالیفش را انجام دهد به فرزندتان کمک کنید تکالیف مربوط به هر درس را به قسمت های کوچکتری تقسیم کند و پس از اتمام هر قسمت از تکالیف به صورت مستقل ، استراحت و تفریحی کوتاه داشته باشد. در واقع با این کار فضای درس خواندن را برای فرزند خود به محیطی جذاب و خوشایند تبدیل می کنید.از فرزند خود انتظار واقع بینانه داشته باشید. گاهی اوقات دیده می شود والدین بچه هایی را که استعداد لازم جهت یادگیری مطالب پیچده را ندارند تحت فشار قرار می دهند و با فشار های نامناسب زمینه را برای افسردگی و پرخاشگری آنها فراهم می کنند.

    2020-12-27 17:51:48 ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۲۱:۲۱:۴۸ 1566

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ