پسرم برای کار کردن بهانه می آورد

پسر من ۲۵ ساله است و دیپلم حسابداری را به زور گرفته هر چقدر گفتیم تحصیلاتت را ادامه بده قبول نکرد و شوق هیچ کاری ندارد و فقط با گوشی کار میکند و سرکار نمی رود میگوید من از کار کردن در کارخانه بدم می آید میخواهم با ماشین مسافرکشی کنم که بهانه می آورد که ماشین خرابه کار نیست دیگر نمیدانم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

2020-12-27 17:42:18 تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۲۱:۱۲:۱۸ تعداد پاسخ ها 1
  • این والد عزیز باید بداند که بسیاری از والدین با فرزندان خود ، به دلیل بی علاقگی به تحصیل یا عدم تمایل به ادامه تحصیل و عدم انگیزه در پیدا کردن کار و شغل مشکل دارند. هر چند که مطالعات به دست آمده از شیوه های فرزند پروری، بخشی از چگونگی رخداد فرایند تنبلی را نتیجه فرزند سالاری والدین ذکر کرده اند، یعنی توجه بیش از حد به جای وضع قوانین مشخص برای فرزندان و متعهد کردن آنها به انجام این قوانین موجب تشویق فرزندان به تنبلی و پنهان شدن پشت گوشی و سایر فعالیت هایی است که منجر به وقت تلف کردن آنها می گردد. لذا به والدین گرامی توصیه می شودابتدا بایستی دامنه صبر و حوصله خود را در این رابطه افزایش دهید و از عجولانه عمل کردن و هر گونه رفتار کلامی یا غیر کلامی که می تواند تنش و درگیری را در فضای خانواده افزایش دهد خود داری کنید. می توانید تحت نظر یک روانشناس بالینی با فرزند خود در مورد برنامه زندگی آیند ه اش گفت و گو کنید . ارزش مسئولیت پذیری و همکاری در امور را برای فرزند خود شرح دهید. به عنوان والدین وظیفه مهم شما ، آگاه کردن فرزندتان از ارزشمند بودن ویژگی های مثبت شخصیتی نظیر مسئولیت پذیری است . به علاوه بررسی کنید آیا فرزند شما علایمی از استر س و افسردگی را تجربه نمی کند. تنبلی و کاهلی گاهی اوقات می تواند نشانه ای از افسردگی و درگیری های ذهنی باشد. اگر احساس می کنید که فرزندتان نسبت به گذشته تنبل تر شده لازم است با یک روانپزشک یا روانشناس بالینی مشورت کنید حتی در مواردی یک مشکل جسمانی مانند اختلال در ترشح برخی هورمون ها یا کمبود برخی ویتامین ها نیز می تواند منجر به سستی و کاهلی فرزند شما شود.

    2020-12-27 17:42:21 ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۲۱:۱۲:۲۱ 505

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ