نطریه کارشناس در دادگاه اولویت دارد؟

ماده 16 قانون مجازات اسلامی ادله اثبات در امور کیفری را محصور کرده و آن را به شرح زیر شمرده است: ادله اثبات جرم عبارت از اقرار، شهادت، قسامه و سوگند در مواعد مقرر قانونی و علم قاضی است. آیا دادگاه به دلایل دیگر از جمله نظریه کارشناس و... تکلیفی به رسیدگی دارد یا این دلایل در اولویت هستند؟

2020-12-12 17:18:46 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ ۱۹:۴۸:۴۶ تعداد پاسخ ها 1
  • نظریه اداره کل حقوقی قوه قضائیه مقرر می‌دارد که ادله اثبات جرم در ماده 16 قانون مجازات اسلامی 1392 احصا شده است، اما این امر مانع از آن نخواهد بود که امور دیگری مانند سند، نظریه کارشناس، شهادت شهود غیرواجد شرایط و... که عادتا موجب حصول علم قاضی می‌شود قابل استناد نباشد، پس شخصی که مدعی حقی برای خود و یا مدعی بی‌گناهی خود است باید تمام دلایل و مدارک و هر آنچه را که دال بر بی‌گناهی خود می‌داند به دادگاه مربوطه ارائه دهد و پذیرفته شدن یا رد شدن این مستندات تکلیف دادگاه مربوطه است.

    2020-12-12 17:18:52 ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ ۱۹:۴۸:۵۲ 209

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ