حکم سقط فرزند نامشروع چیست؟

اگر خانمی از راه نامشروع باردار بشود آیا بچه را باید سقط کند یا نه و اگر سقط کند دیه بچه چقدر است؟

2020-12-05 21:25:39 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ ۰۰:۵۵:۳۹ تعداد پاسخ ها 1
  • سقط جنین ولدالزنا حرام است و هیچ کس حق اسقاط آن را ندارد و دیه آن نیز طبق ماده 487 از قانون مجازات اسلامی پرداخت خواهد شد و مراتب آن در ضمن6 بند احصاء شده است
    1. اگر در حد نطفه بیست دینار
    2. در حد علقه (خون بسته) چهل دینار
    3. در حد مضغه(به صورت گوشت درآمده باشد) شصت دینار
    4. در حد استخوان بندی باشد هشتاد دینار
    5. در حد اتمام استخوان بندی بوده باشد و گوشت آن را ؟ بگیرد یکصد دینار
    6. در حدی که روح بر آن دمیده شود دیه کامله خواهد بود (اگر دختر باشه نصف دیه کامل خواهد بود) لازم به تذکر است دیه ولد الزنا به میزان دیه والدالصحیح ولد مشروع می باشد و اگر چه در جزئیات آن در بین فقها اختلاف است و دیه آن به بیت المال می رسد زیرا زن زنادهنده و مرد زناکننده والدین شرعی آن نیستند و لذا ارث هم از آن نمی برند.

    2020-12-05 21:25:42 ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ ۰۰:۵۵:۴۲ 1207

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ