مادر شوهرم در تربیت بچه ها دخالت میکند

مادر شوهر من در امر تربیت كودكانم بسیار مداخله می‌كند. چگونه می‌توانم بدون ایجاد ناراحتی فضای آرام عاری از ناراحتی را ایجاد كنم؟

2020-12-04 11:39:18 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ ۱۵:۰۹:۱۸ تعداد پاسخ ها 1
 • سعی كنید حرف‌هایی را بزنید كه خوب و خوشایند باشند. این كار باعث می‌شود همه چیز تغییر كند و متفاوت شود . به گونه‌ای برخورد كنید كه او فكر كند تمام وظایفش را به عنوان یك مادربزرگ به نحو احسنت انجام داده است و به او یادآور شوید كه تجارب و پیشنهادات او راجع به كودكتان بسیار مفید بوده است و شما از آنها استفاده كرده‌اید و حالا نوبت شما است كه متفاوت رفتار كنید.
  با فكر باز به نصیحت‌های او گوش كنید و یاد بگیرید كه نباید همیشه و در هر حال در مقابل او جبهه بگیرید و با او مخالفت كنید. گاهی اوقات شما مشاهده می‌كنید كه مادر همسرتان چند فرزند تحصیلكرده و دارای رفتار خوب و مناسب پرورش داده است. پس در این صورت زیاد بد نیست كه گاهی اوقات نصایح او را بپذیرید.
  درست است كه در تمام مواقع شما با مادرشوهرتان موافق نیستید و این می‌تواند دلیلی باشد تا شرایط را سخت‌تر و شما را خشمگین‌تر كند، اما این را بدانید كه او شما،‌همسرتان و فرزندانتان را بسیار دوست دارد و واقعاً می‌خواهد به شما كمك كند پس تنها به او یك لبخند محبت‌آمیز بزنید و از او تشكر كنید.
  هنگامی كه در جمع خانوادگی هستید و مادرشوهرتان نیز حضور دارد صحبت‌های پزشك مخصوص كودك خود را بیان كنید به عنوان مثال اگر دكتر به شما این اطمینان را داده است كه كودكتان از هر نظر در سلامت كامل است، وزنش مناسب است، بهتر است این مطالب را در حضور آنان بیان كنید. به این ترتیب او را متقاعد می‌سازید كه شما كارتان را به نحو احسنت انجام داده‌اید و ممكن است بعد از این مادرشوهرتان نیز بهتر تصمیمات شما را بپذیرد.
  از همسر خود بخواهید تا با مادرش صحبت كنید. مسلماً مادر صحبت‌ها و نظریات فرزند خود را بهتر قبول می‌كند و می‌پذیرد.
  برای مدت زمانی كه او در خانه شما است سعی كنید كاری انجام دهید و به طریقی رفتار كنید كه او احساس خوبی پیدا كند و دفعه دیگر كه او مجدداً به خانه شما آمد دوباره سعی كنید با او مهربان باشید. بعد از مدتی او متوجه می‌شود كه برای هر دو طرف بهتر است كه شما را تنها بگذارد.
  به مادرشوهرتان بگویید كه نصایح او را گوش می‌دهید، اما برایش توضیح دهید بهترین كاری كه او می‌تواند برایتان انجام دهد این است كه به شما اجازه دهد تا شما نیز به عنوان یكی از والدین حس اعتماد به نفس پیدا كنید.

  2020-12-04 11:39:20 ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ ۱۵:۰۹:۲۰ 412

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ