نمیتوانم جلوی خشم و عصبانیتم را بگیرم

بعضی اوقات به دلیل رفتار دختر سه‌ساله‌ام عصبانی می‌شوم. البته می‌دانم كه باید خونسردی خود را حفظ كنم اما ناخودآگاه عصبانیتم افزایش پیدا می‌كند. چگونه میتوانم جلوی خشم و عصبانیت خود را بگیرم؟

2020-12-04 10:56:52 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ ۱۴:۲۶:۵۲ تعداد پاسخ ها 1
 • عصبانیت یكی از احساسات عادی و نرمال انسان است و اكثر ما این حس را نسبت به افرادی پیدا می‌كنیم كه دوستشان داریم و عمیقاً نسبت به كارهایی كه انجام می‌دهند احساس مسئولیت می‌كنیم. خیلی مهم است كه این حس را كنترل كنیم. بنابراین توصیه‌های زیر را در نظر بگیرید:
  ـ بچه‌ها با دیدن مثال‌های زنده و روش بهتر مسائل را درك می‌كنند. اگر شما در مقابل او خشم و عصبانیت خود را كنترل كنید كودكتان یاد خواهد گرفت كه او نیز می‌تواند این كار را انجام دهد.
  ـ احساسات خود را توصیف كنید. به او بگویید كه الان بسیار عصبانی هستید و دقیقاً احساسات درونی خود را برای او بیان كنید.
  ـ برای آرام كردن و تسكین دادن خود وقت بگذارید. مثلاً قدم بزنید، چند نفس عمیق بكشید و یا برای چند دقیقه دراز بكشید.
  ـ سعی كنید موقعیت و شرایطی را كه در آن قرار دارید و باعث ناراحتی شما می‌شود،‌ترك كنید.
  ـ اما اگر با تمامی این تدابیر مجدداً عصبانی شدید و كنترل خود را از دست دادید خیلی زود از دخترتان عذرخواهی كنید. بنابراین او یاد خواهد گرفت اگر رفتاری به خلاف ادب انجام داد باید عذرخواهی كند.

  2020-12-04 10:56:56 ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ ۱۴:۲۶:۵۶ 391

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ