افکار بد دست از سرم برنمیدارند

همیشه فکرهای خیلی بدی میکنم فکر از دست دادن عزیزانم یک خواب را چندین بار میبینم که من قبلا چند نفر را کشتم و جایی پنهان کردم. این فکرها از سرم بیرون نمیرود بیشتر آن موضوعی که عزیزترین فرد زندیگیم را از دست میدهم د ر ذهنم است و یک لحظه از فکرم بیرون نمیرود چکار کنم؟

2020-11-10 11:13:41 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ ۱۴:۴۳:۴۱ تعداد پاسخ ها 1
  • با توجه به علایم بیان شده در سوال این مددجوی گرامی، می توان گفت احتمالاً علایم ذکر شده بیانگر نوعی وسواس فکری است. در تعریف وسواس فکری روانشناسان عقیده دارند که وجود افکار، تصاویریا تکانه های مزاحمی هستند که مادام در جریان ذهنی فرد با سماجت وارد می شود این افکار یا تصاویر از دیدگاه فرد غیرمنطقی و مزاحم تلقی می شود و چنانچه اگر شدت و میزان این افکار زیاد باشد می تواند زندگی روزمره فرد را در ابعاد مختلف فردی، خانوادگی، اجتماعی، تحصیلی و شغلی مختل کند و موجب احساس گناه و عذاب وجدان در فرد شود. وسواس فکری را فرد می تواند با موضوعات مختلفی تجربه کند مثل وسواس با محتوای آسیب به خود یا دیگران، وسواس با محتوای جنسی نسبت به محارم، وسواس های مذهبی که با افکار کفرآمیز تجربه می شود یا وسواس نجاست و پاکی، آلودگی، وارسی و چک کردن یا حتی وسواس احتکار که شامل انباشت چیزهای اضافی است. این اختلال عمدتاً جنبه ژنتیک و وراثت دارد و به نوعی یکی از نزدیکان نیز ممکن است مبتلا به این اختلال باشد که مناسب ترین روش درمانی مراجعه به روانپزشک یا یک روانشناس بالینی است.

    2020-11-10 11:13:42 ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ ۱۴:۴۳:۴۲ 3519

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ