شوهرم همیشه من را تحقیر می کند

همسرم همیشه از الفاظ بی ادبانه استفاده کرده و سعی میکند من را تحقیر کند. در این بیست و پنج سالی که با هم زندگی میکنیم هیچ وقت از من تشکر نکرده و همیشه میگوید هر کاری که میکنی وظیفه ات است. در کل یک آدم بی ادب و بی احسا س نسبت به من و بچه هایم است. ممنون از راهنمایی شما.

2020-11-10 08:42:48 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ ۱۲:۱۲:۴۸ تعداد پاسخ ها 1
  • یکی از چالش های یک زندگی مشترک را می توان در تجربه زندگی با فردی با خصوصیات خودشیفته ذکر کرد که به مرور و گذشت زمان می تواند منجر به تنش و درگیری یا حتی جدایی و طلاق شود. افراد خودشیفته چند ویژگی دارند که از مهمترین آنها می توان به خودخواهی و خود حور بودن آنها اشاره کرد. این افراد در تصمیم گیری های زندگی به نظرات همسر خود اهمیتی نمی دهند و به خواسته های طرف مقابل خود توجهی ندارد و بیشتر به فکر تامین نیازها و خواسته های خود هستند و به جای تشکر و قدردانی از دیگران همیشه قیافه ای حق به جانب گرفته و انتظار تشکر و قدردانی از دیگران را دارند. این افراد فاقد حس همدلی و همدردی لازم با دیگران هستند. مردان خودشیفته انتظار دارند که دیگران در خدمت آنها باشند. مرد خودشیفته به ویژه اگر در برابر همسری با اعتماد به نفس پایین قرار بگیرد او را تحقیر می کند تا از این طریق خود را بالا ببرد. معمولاً همسران افراد خودشیفته، اعتماد به نفس خوبی ندارند و همیشه نگران طرد شدن هستند. در واقع آنها افراد وابسته ای هستند که نمی خواهند تنها بمانند و همیشه توجیه شان این است که به خاطر بچه ها ، آبرو و با بهانه های دیگر مایل نیستند با رفتارهای بی ادبانه و خودشیفته همسر خود مقابله کنند. بنابراین زندگی کردن در کنار فردی با صفات خودشیفتگی مشکلات خاص خود را دارد لذا برای مقابله با فرد خودشیفته باید ابتدا رفتار های آسیبزای او را شناسایی کنید شاید صحبت کردن در اره احساستان نسبت به رفتار او روش خوبی باشد . متاسفانه مرد خود یفته یاد گرفته به هیچکس جز خودش اهمیت ندهد هر چند که آنها تمایلی به درمان و مشاوره ندارند، چون خود را عقل کل می دانند و ادعا دارند که بهتر از یک مشاور همه چیز را می دانند و خود را بدون مشکل می پندارند. بنابراین در صورتی که او مایل به مشاوره نباشد توصیه می شود بدون حضور او از یک مشاور، کمک تخصصی دریافت کنید.

    2020-11-10 08:42:52 ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ ۱۲:۱۲:۵۲ 2478

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ