شوهرم شکاک است و به من تهمت میزند

مدت ۲۶ سال با همسرم که ۱۸ سال از من بزرگتر است زندگی میکنم . همیشه کارشان تحقیر کردن و ناسزا گفتن به من است و هر اتفاقی بیفتد که هیچ ربطی به من ندارد مرا مقصر میداند. خیلی شکاک است و تهمت میزند. اصلا اهل حر زدن با من نبوده و نیست .در طول مدت زندگی حتی یک بار هم از ایشان یک کلمه محبت آمیز نشنیدم. طی ۳ سال گذشته بدتر شده و همیشه میگوید نمیخواه ببینمت و از خانه ام برو بیرون. ۳ سال از من شکایت کرد ولی من تحمل کردم و برای قاضی بیگناهیم ثابت شد و طلاق نگرفتم به خاطر بچه هام. خرج نمیکشد و از خانه بیرون نمی رود و اصلا قبول ندارد بیمار شده. نه معتاد است و نه روابط نامشرو ع دارد و فردی بسیار بسیار با شخصیت در بیرون است. من فقط مثل یک مادر با ایشان کنار میایم نه همسر ولی گاهی از کوره در میروم و خدا نکند یک حرف که باب میلشان نباشد از دهنم دربیاید در کنار تمام اینها گاهی به حدی مظلوم میشود که دل من و بچه هایم برایش میسوزد. لطفا راهنمایی کنید.

2020-11-09 12:08:29 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ ۱۵:۳۸:۲۹ تعداد پاسخ ها 1
  • بدون تردید لازمه یک زندگی مشترک، داشتن توجه و احترام متقابل است. همه افراد دوست دارند که دیگران برای شخصیت آنها احترام قایل باشند، مسلماً اگر فردی مورد تحقیر و توهین و سرزنش قرار بگیرد صدمه جبران ناپذیری بر پیکر شخصیتی او وارد می شود و زمینه را برای بروز افسردگی و دلمردگی او از زندگی فراهم می کند. روانشناسان عقیده دارند از جمله مسایل مهم که رعایت آن در زندگی خانوادگی ضروری و لازم است حفظ شخصیت زن و مرد توسط یکدیگر است و زوجین جهت استحکام خانواده و تربیت مناسب فرزندان خود، موظف هستند احترام به هم را، حتی در شرایط پرتعارض حفظ کنند. در رابطه با علل رفتار تحقیر آمیز می توان گفت افرادی که از این سلاح جهت تخریب دیگران استفاده می کنند احتمالاً در گذشته آنان سابقه ای از رفتار تحقیرآمیز را از طرف دیگران تجربه کرده اند ، حال با جابجایی آن به دیگران سعی دارند به نوعی از موقعیت فعلی خود دفاع کنند. اگر در حال حاضر، همسر شما جهت پیشبرد اهدافش رفتار تحقیر آمیزی را در پیش گرفته و رفتار او موجب آزار و اذیت شما می شود در وهله اول سعی کنید علت و ریشه های این نوع رفتارها را پیدا کنید در آن صورت بهتر می توانید رفتار مناسب را در آن موقعیت از خود نشان دهید. سعی کنید به رفتار کلامی و غیر لامی خود نیز توجه کنید و دریابید که رفتار شما چه نقشی می تواند در تحریک و تشدید رفتار نامناسب همسرتان نسبت به شما داشته باشد. باید یاد بگیرید که به شیوه ای جراتمندانه در مقابل توهین و تحقیرهای او از حق خود دفاع کنید و از موضع خواسته های منطقی خود کوتاه نیایید و در صورتی که بدبینی او نسبت به شما بیمارگونه و افراطی است در آن صورت نیازمند کمک حرفه ای از یک متخصص روانشناسی بالینی هستید چرا که گاهی اوقات ممکن است تحقیر و توهین های همسر شما ریشه در بدبینی او داشته باشد.

    2020-11-09 12:08:32 ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ ۱۵:۳۸:۳۲ 3393

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ