شوهرم همیشه مادرش را به من ترجیح می دهد

من ۷ سال است ازدواج کردم و یک پسر چهار ساله بی فعال دارم. همسرم تک پسر است و بسیار وابسته خانواده. الان که پیام میگذارم برای شما خونه مادرم هستم به خاطر مشکلاتی که با مادر همسرم دارم ایشان هم همیشه حق را به مادرش میدهد. الان نزدیک یک سال است که پدر همسرم فوت کرده در این مدت من ایشان را فقط در وعده های صبحانه میبینم بقیه روز را سرکار و طبقه بالا پیش مادر است. من باید چکار کنم ضمن اینکه سعی کردم با مادرش رابطه ام خوب باشد ولی دو تا خواهرهایش بسیار دیکتاتور هستند و همیشه بین ما مداخله میکنند.

2020-11-09 11:45:23 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ ۱۵:۱۵:۲۳ تعداد پاسخ ها 1
  • متاسفانه بخش بزرگی از شکایات زوجین در مراکز مشاوره را مساله وابستگی یکی از زوجین نسبت به خانواده اش تشکیل می دهد.مثل وابستگی بیش از حد همسر خود به مادر و سایر اعضای خانواده اش. لذا برای بررسی و علت یابی این موضوع بهتر است ابتدا تعریفی از وابستگی بیمارگونه را داشته باشیم. مردها یا به خانواده شان وابسته هستند یا دلبسته. وابستگی زمانی صورت می گیرد که ما به کسی به خاطر نیازی که به وی داریم وابسته باشیم، اما دلبستگی زمانی است که ما به خاطر علاقه صرف، به دیگری نزدیک می شویم، بدون اینکه هیچ نیازی به او داشته باشیم و متاسفانه مشکل بسیاری از مردهای ایرانی این است که مرزی بین وابستگی و دلبستگی قایل نیستند. گاهی برخی افراد وابستگی های مالی یا عاطفی به خانواده های خود دارند، یعنی نمی توانند بدون چتر حمایتی آنها از پس نیازهای معیشتی خود و خانواده هایشان برآیند. گاهی نیز وابستگی، به دلیل ضعف شخصیتی در فرد به وجود می آید، به این معنا که چون فرد توانایی تصمیم گرفتن برای زندگی خود را ندارد ناچار به خانواده خود متکی می شود. لذا به مددجوی گرامی توصیه می شود به جای گارد گرفتن و مقابله به مثل در مقابل مادر و سایر اعضای خانواده همسرخود، از راه دوستی وارد شود، اگر مهر و محبت خالصانه ای نسبت به خانواده همسرتان نشان دهید، بی شک آنها شما را راحت تر در حلقه عاطفی خود خواهند پذیرفت. به جای جنگیدن و غر زدن و تلاش برای کم یا قطع کردن این رابطه مادر و فرزندی، سعی کنید به مادر شوهرتان بیشتر نزدیک شوید، گاهی لازم است از نفوذ او روی فرزندش برای پیش بردن اهداف خود استفاده کنید. همسرتان را برای کارهایش متهم نکنید، سعی کنید با محبت های بی دریغ و خالصانه خود، خلاء عاطفی شخصیت همسرتان را پر کنید تا از این طریق به نوعی زمینه لازم را برای تغییر وابستگی به دلبستگی فراهم کنید.

    2020-11-09 11:45:26 ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ ۱۵:۱۵:۲۶ 2481

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ