در زندگی زناشویی ام مشکل دارم

شوهرم نمی گذارد با خانواده رفت و آمد کنم و سه سال است در زندگی زناشویی مشکل دارم.

2020-11-09 11:27:46 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ ۱۴:۵۷:۴۶ تعداد پاسخ ها 1
  • متاسفانه اختلاف زوجین بر سر رفت و آمد های خانوادگی و ایجاد محدودیت و ممنوعیت آنها برای طرف مقابل از جمله مشکلات شایع و نسبتاً طبیعی در زندگی زناشویی است که کم و بیش در بین خانواده های ایرانی امری رایج است. اما مهم تر از وجود اختلاف ، نوع مدیریت و برخورد با این تعارضات است. اگر همسر ما به خانواده ما بدبین است و نسبت به آنها سوء ظن و بدگمان است قدم اول این است که کمی نسبت به بدبینی و سختگیری اش احساس مسئولیت کنیم و از خود بپرسیم آیا گفتار یا رفتاری از طرف خانواده من سرزده که باعث ناراحتی و دلخوری او شده است یا این ه این را نوعی نقطه ضعف من می داند و از این طریق می خواهد به اهدافش برسد. مطا لعات نشان داده است که تعداد زیادی از زوجین به دلایلی مانع از رفت و آمدهای خانوادگی یکدیگر می شوند مثلاً گاهی ممکن است یکی از زوجین وابستگی زیادی به خانواده خود نشان دهد و دیدارهای مکرر و بدون حساب و کتاب و غیرضروری و بدون برنامه او باعث شود تا در نهایت همسرش زبان به اعتراض باز کند و با سرسختی زیاد مانع از رفت و آمد او با خانواده والدینی اش شود. تعدادی از زوجین در محیط منزل نیز دست از وابستگی خود برنداشته و حتی در زمان حضور همسر در منزل مشغول مکالمات تلفنی طولانی مدت می شوند و همین امر باعث می شود طرف مقابل احساس کند آرام آرام پای دیگران در زندگی اش باز خواهد شد یا احساس می کند در تصمیم گیری های زندگی مشترکش ردپایی از دخالت دیگران وجود دارد. یا گاهی ممکن است در تعدادی از خانواده ها معمولاً یک داماد، عروس یا خواهر و برادر وجود دارد که از ابعاد مختلفی بر دیگر اعضای خانواده برتری دارد و مورد تعریف و تمجید خانواده است. در چنین مواردی فردی که از جایگاه پایین تری برخوردار است چه به شکل واقعی و چه در دنیای برداشت های ذهنی خود ممکن است احساس حقارت و حسادت نماید و با ایجاد محرومیت و محدودیت های خانوادگی در طرف مقابل، از این طریق خود را از گزند نیش و کنایه آنها یا رفتار های تبعیض آمیز آنها در امان بدارد. البته همیشه این طور نیست که همسرتان صرفاً به این دلایل مانع رفت و آمد های خانوادگی شما می شود، گاهی اوقات ممکن است مشکل به علت ویژگی های شخصیتی او باشد حتی ممکن است خانواده شما خیلی هم به او توجه کنند ولی چون او ممکن است فردی درونگرا باشد باز هم علاقه ای به رفت و آمد نشان ندهد. برای پی بردن به این موضوع باید دقت کنید که آیا همسر شما برای هر گونه ارتباطی بی انگیزه است یا نه فقط برای رفت و آمد با خانواده شما مشکل دارد. لذا بهتر است در یک گفتگوی صمیمی علت این امر را از همسرتان جویا شوید.

    2020-11-09 11:27:49 ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ ۱۴:۵۷:۴۹ 6544

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ