صیغه طلاق غیابی درست است؟

خرداد ماه سال ۹۷ حکم طلاق ما بعد از هفت سال دوندگی در دادگاه ها صادر شد و باید به یکی از محضرهای استان محل زندگی همسرم میرفتم، چون من در منزل پدری و تهران ساکن هستم و از طرفی به خاطر امتحانات دانشگاه امکان رفتن به محضر در آن بازه زمانی که داده شده بود را نداشتم، مسئول محضر با من تماس گرفت و خواست که شناسنامه ام را برای انجام کارهای اولیه (نه طلاق) به همسرم که تهران آمده تحویل بدهم و من هر زمان شرایط مساعد داشتم برای جاری شدن صیغه طلاق بروم. وقتی که من برج هفت به استان و محضری که عرض کردم رفتم متوجه شدم همان زمان طلاق را ثبت کرده و فقط از من یک امضا با تاریخ ۷/۷/۹۷ گرفت. میخواهم بدانم کار این آقا چقدر غیرقانونی بوده و اینکه اصلا صیغه طلاق من درست است یا نه؟

2020-10-23 15:10:59 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ ۱۸:۴۰:۵۹ تعداد پاسخ ها 1
  • بله، قطعا صیغه طلاق باید در حضور شما جاری می شد و دفتر طلاق بررسی می کرد که خانم در دوره پاکی است یا خیر . اگر خانم در دوره ای باشد که عادت می بیند و در آن تاریخ صیغه طلاق جاری شده باشد صیغه باطل است .

    2020-10-23 15:11:03 ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ ۱۸:۴۱:۰۳ 2416

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ