پدرم تمام اموالش را به نام بقیه خواهران و برادرانم کرد

میخواستم بپرسم آیا پدری میتواند بدون اطلاع یکی از فرزندان اموال خود را به نام بقیه کند؟ در غیر این صورت من باید چکار کنم؟

2020-10-16 16:38:48 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ ۲۰:۰۸:۴۸ تعداد پاسخ ها 1
  • ماده 30 قانون مدنی هر مالکی نسبت به مال خود حق هرگونه تصرفی را دارد . مالک اگر بخواهد املاک خود را به اسم یکی از فرزندان یا تمام اموالش را بفروشد یا صلح کند به هیچ یک از وراث ارتباطی ندارد. اما اگر در قالب وصیت چنین کاری را بکند ناظر به یک سوم اموال می تواند زائد بر یک سوم می شود فضولی تابع احکام معاملات فضولی می شود.

    2020-10-16 16:38:58 ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ ۲۰:۰۸:۵۸ 1103

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ