ارثی که بخشیده شده را میتوان پس گرفت؟

آیا سهم الارث که بخشیده شود باز پس گرفته میشود؟ در چه صورتی میشود پس داده نشود؟

2020-10-16 15:56:13 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ ۱۹:۲۶:۱۳ تعداد پاسخ ها 1
  • باید دید منظور از بخشیدن هبه کردن است یا خیر. اگر هبه شده باشد اصولا قابل رجوع است مگر استثنائات ماده 803 قانون مدنی بهش بربخوریم. منتهی اگر اعراض کرده باشد قابل رجوع نیست یعنی باید تفکیک قائل شد بین بخشیدن منظورشان صلح است یا اعراض کردن !

    2020-10-16 15:58:07 ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ ۱۹:۲۸:۰۷ 971

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ