هیچوقت خواستگار نداشتم

دختری هستم وارد دهه سی ساله زندگی‌ام شدم ازدواج نکرده‌ام و خواستگاری هم نداشته‌ام و این به جد من را افسرده کرده است. زود همه چیز به من برمی‌خورد و عصبانی می‌شوم و گاهی اوقات پرخاشگر می‌شوم و با خانواده‌ام بد صحبت می‌کنم. از خیلی‌ها کینه به دل گرفتم به خاطر کارهای بدی که علیه من انجام دادند. هیچ دوستی ندارم و وقتی مدتی پیش از کارم اخراج شدم در خانه بودم اضافه وزنم به شدت بالا رفته و از آن موقع تا الان نتوانستم کار پیدا کنم هميشه خانه‌ام تا می‌خواهم کاری را شروع کنم به انجام دادنش مثلا شروع یادگیری یک مهارت خاص دو روز نشده انگیزه انجامش را از دست می‌دهم. دوست دارم دوستان زیادی داشته باشم ولی نمی‌دانم چرا نمی‌توانم. مشکل چیست؟ واقعا خسته شدم.

2020-09-27 16:40:52 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ ۲۰:۱۰:۵۲ تعداد پاسخ ها 1
  • مسلما تشکیل زندگی و انتخاب همسر یکی از دغدغه های بزرگ و اساسی دختران و پسران مجرد جامعه ما است از طرف دیگر باید گفت ازدواج یکی از مهمترین و هیجان انگیزترین تصمیمات مهم در زندگی هر فرد است زیرا ازدواج برخلاف انتخاب شغل که مستلزم یک تعهد سی ساله است اما ازدواج انتخاب و تعهدی برای تمام عمر است لذا گاهی اوقات ازدواج نکردن بهتر از یک ازدواج نامناسب و دردسرساز است. این مددجوی گرامی باید بداند که با توجه به مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان مساله ازدواج در کشور ما به یک چالش جدی کشیده شده است و سن ازدواج تغییر کرده و شاهد نوعی تاخیر و تعویق در این رابطه هستیم. مضافاً بر این که با این شرایط، سی سال سن بالایی نیست که موجب نگرانی این بانوی عزیز شود و مسلماً شما تنها فردی نیستید که با این مشکل اجتماعی روبرو هستید. با این حال به مددجوی گرامی توصیه می شود با خود خلوت کنید و به دنبال علت این امر نیز در خود بگردید این که چه عواملی می تواند در این امر دخالت داشته باشد. پس لازم است برای تغییر شرایط دست به کار شوید و با یک رژیم غذایی مناسب با نظارت یک متخصص تغذیه ابتدا به کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل تان اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. شکیبا و صبور باشید و در مقابل حرف و حدیث های دیگران سعه صدر داشته باشید. با افکار منفی خود مقابله کنید و عینک بدبینی را بردارید و از عینک خوشبینی استفاده کنید. بالغ و پخته عمل کنید. نیازی نیست با انزوا و گوشه گیری و رفتار های پرخاشگرانه به دیگران نشان دهید که از تجردتان در رنج هستید. فعالیت های اجتماعی را بیشتر کنید و اجازه دهید دیگران شما را بهتر بشناسند .

    2020-09-27 16:41:01 ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ ۲۰:۱۱:۰۱ 9285

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ