حرف همیشه حرف شوهرم است

شوهرم همیشه از بیرون که می‌آيد به من و بچه‌ها گیر می‌دهد و فقط می‌گويد من بزرگم باید حرف من باشد. از پانزده سالگی ازدواج کردم الان چهل و هفت سال دارم دیگر خسته شدم با خانواده خودش فقط رفت و آمد می‌کند با من جایی نمی‌آید باید خودم بروم خانه مادرم همیشه حرف باید حرف خودش شود.

2020-09-27 16:25:06 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ ۱۹:۵۵:۰۶ تعداد پاسخ ها 1
  • ضمن احساس همدردی با مددجوی گرامی به علت تحمل دشواری های زندگی در کنار یک همسر نسبتاً خودخواه و خودشیفته که زندگی را فقط به شکل «من» می بیند نه «ما». متاسفانه افرادی با این صفات و خصوصیات در برقراری روابط سالم با دیگران مشکل دارند و به دلیل رفتارهای خودخواهانه، آنها غیرقابل تحمل می شوند چرا که این افراد به دلیل مشکلات شخصیتی قادر به درک دیدگاه دیگران نیستند و در روابط با دیگران عمدتاً به نیازهای خود توجه دارند و به این دلیل توانایی لازم را در ایجاد همدلی و هم حسی با دیگران ندارند و در نهایت افرادی تنها در زندگی می شوند. روانشناسان بر این باورند که حفظ رابطه و نحوه رفتار با این نوع افراد نیازمند صرف زمان و انرژی زیاد است و در این رابطه باید به این مددجوی گرامی آفرین گفت که طی این مدت طولانی با مهارت و صبوری خودش سعی در حفظ زندگی مشترک داشته است. مسلماً زندگی در کنار این افراد علاوه بر بردباری نیازمند دانش و اطلاعات روانشناسی درباره این نوع ویژگی شخصیتی است بنابراین به مددجوی گرامی توصیه می شود اطلاعات خود را در این باره افزایش دهید تا این اطلاعات بتواند به شما در شناسایی نقاط ضعف یا حداقل به کم کردن انتظارات شما کمک کند. در رابطه با رفتارهای خودخواهانه او سعی کنید با زیرکی و شوخ طبعی احساس خود را بیان کنید و به او بفهمانید که از رفتارها و تصمیمات غیرمنطقی و خودخواهانه او خسته شده اید. به علاوه سعی کنید رفتارهای مثبت او را تقویت و مراقب اعتماد به نفس خود باشید چون این افراد در شکستن اعتماد به نفس دیگران مهارت خاصی دارند.

    2020-09-27 16:25:12 ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ ۱۹:۵۵:۱۲ 2882

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ