صاحبخانه مبلغ اجاره را خيلی زياد كرده است

بنده مستاجر هستم، قراردادم ۱۰ شهریور تمام می‌شود، برای تمدید موجر درخواست افزایش۹۰ درصدی مبلغ ‌اجاره را دارد، با توجه به شرایط کرونا امکان تخلیه ندارم و ستاد کرونا حداکثر افزایش را در شهر ارومیه ۱۵ درصد اعلام کرده، از طرفی مسوول بنگاه هوای موجر را دارد و گفته که موجر می‌تواند ادعا کند خودم می‌خواهم ساکن شوم و حکم تخلیه بگیرد، من با یک بچه دو ماهه استرس دارم و گرفتار شدم، چک تخلیه دادم و موجر تهدید به اجرای چک و گرفتن حکم تخلیه و ضرر و زیان دارد،از هر جا میپرسم یک جواب متفاوت می‌گويند لطفا راهنمایی کنید؟

2020-09-09 07:26:53 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ ۱۱:۵۶:۵۳ تعداد پاسخ ها 1
  • مصوبات دولت نمی‌تواند جایگزین قانون شود، قانون را با مصوبه نمی‌توان از بین برد. طبق قانون مدنی ما قرارداد اجاره با پایان مدت منقضی می‌شود و اینکه حالا شرایط فعلی کشور به گونه‌ای است که به خاطر کرونا یکسری محدودیت‌هایی را دولت حاکم کرده این محدودیت‌ها موقتی است و قابل ابطال است یعنی به صرف اینکه یک کسی خانه‌ای را دارد و دولت تعیین کرده که 14 و 15 درصد بیشتر نمی‌تواند افزایش دهد نمی‌توان آن را از بحث تخلیه ملک ممنوع کرد بنابراین امکان پذیر است که مالک می‌تواند این کار را انجام دهد و حالا مجازات‌هایی را که بعضا از بعد مالیات می‌توان بر موجر وارد کرد باز هم در اصل ماجرا تاثیری نخواهد گذاشت و اعتقاد دارند که به هر ترتیب باید حتما ایشان یا با مالک به توافق برسد یا به دنبال ملکی بگردند که با بودجه همخوانی داشته باشد.

    2020-09-09 07:26:55 ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ ۱۱:۵۶:۵۵ 3687

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ