دوباره افسرده شده ام

مردی 48 ساله هستم 10 سال قبل کاری کردم که موجب افسردگی ام شد. پیش دکتر رفتم و با دارو خوب شدم الان دوباره فکرم رفته به همان قبل و دوباره افسرده، پکر و غمگین شده ام راهنمایم کنید.

2020-09-02 09:36:02 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۴:۰۶:۰۲ تعداد پاسخ ها 1
  • بهتر بود مددجوی گرامی اشاره ای به عمل و کار مورد نظر که منجر به افسردگی او شده، می کرد. چون اعمال و رفتارهای متفاوتی می تواند منجر به خلق افسرده و احساس گناه در فرد شود نظیر رعایت نکردن موازین شرعی تا استفاده از مواد مخدر و الکل یا اعمال خلاف قانون، مشکلات عاطفی و... به هر حال همه افراد گاهی ممکن است در زندگی به دلایلی احساس افسردگی را تجربه کنند و افسردگی می تواند به حدی شدت پیدا کند که زندگی روزمره فرد یا زندگی شغلی و اجتماعی و خانوادگی و زناشویی فرد را مختل کند. افراد در دوره افسردگی ممکن است احساس خستگی، بی حوصله بودن، اضطراب و بی‌قراری، نگرانی و دلواپسی،تحریک پذیر و تندخو، مشکلات تمرکز، کم اشتها یا پر اشتهایی یا احساس ناامیدی و بی کفایت بودن را تجربه کنند . این افراد بیشتر تمایل به گوشه گیری و انزوا پیدا می کنند ولی با توجه به اینکه مددجوی گرامی سابقه بهبود با مصرف دارو را به دنبال افسردگی در گذشته ذکر کرده اند لذا توصیه می شود جهت جلوگیری و عود علایم به یک پزشک متخصص روانپزشکی مراجعه كنند تا با ارزیابی دقیق تر مداخلات لازم درمانی انجام بگیرد. در این دوره سعی کنید حتما خود را مشغول کنید و کار و فعالیت لذت بخش و مفیدی را انجام دهید. وعده غذایی خوب داشته باشید، سبزیجات و میوه های تازه بسیار مفیدند هرگز ورزش یا پیاده روی در یک مکان مناسب را فراموش نکنید. از الکل، مواد و مصرف سیگار دوری کنید. گفتگو در مورد احساستان با افراد قابل اعتماد مفید است. امیدوار باشید و مطمئن باشید که شما همانند گذشته به تدریج این دوره را پشت سر می گذارید و دوباره سلامتی خود را کسب خواهید کرد.

    2020-09-02 09:36:04 ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۴:۰۶:۰۴ 916

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ