هيچ سرمايه ای برای ازدواج ندارم

جوانی هستم ۳۲ ساله حدود ۵ سال پیش اتفاقاتی برایم افتاد که زندگی من را دچار اختلالاتی کرد و بعد از ۱۰ سال که از خدمت سربازی آمدم هنوز هیچ پول و سرمایه ای نتوانستم فراهم کنم دوست دارم ازدواج کنم ولی شرایط را برای خودم خیلی سخت می بینم. لطفا راهنمایی ام کنید.

2020-09-02 09:21:44 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۳:۵۱:۴۴ تعداد پاسخ ها 1
  • مددجوی گرامی در این شرایط و بحران اقتصادی کشور قطعا شما تنها کسی نیستید که با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنید مسلما افراد بسیاری هستند که شرایطی شبیه به شما را تجربه می کنند. شما مقصر این ماجرا نیستید اما در عین حال نباید امید را از دست داد و دلسرد شد. این درست است که توانایی اقتصادی یکی از شرایطی است که باید یک مرد برای ازدواج داشته باشد اما سوال این است که در شرایط فعلی منظور از توانایی اقتصادی چیست؟ اینکه فرد باید در بدو ازدواج دارای یک شغل رسمی باشد؟ دارای مسکن و ماشین باشد؟ این درست است که وظیفه تامین نیازهای مادی خانواده به عهده مرد است پس می بایست توانایی اقتصادی قابل قبولی داشته باشد اما نکته مهم این است که توانایی اقتصادی بالفعل مهم نیست بلکه توانایی اقتصادی بالقوه مورد نظر است .اینکه فردی باشد که اهل کار و تلاش باشد ولو اینکه در حال حاضر شغل و پس اندازی نداشته باشد. اگر شما هنگام ازدواج، آگاهانه همسری را انتخاب کنید که ملاک های یک همسر خوب و فهمیده را داشته باشد و هنگام خواستگاری وضعیت موجود خود را در کمال صداقت برای طرف مقابل تشریح کنید و خواسته ها و انتظارات یکدیگر را متوجه شوید و بر اساس آن عاقلانه تصمیم بگیرید، این مسئله گذرا مشکل جدی در زندگی مشترک شما ایجاد نخواهد کرد. برخی از روانشناسان مثبت گرا بر این باورند که جذب ثروت یا فقر به نوع تفکر و ذهنیت و نگرش افراد وابسته است. آنان پول را نوعی انرژی می دانند که مادام مانند موج دریا در حال جنب و جوش یا بالا و پایین رفتن است یعنی در هر لحظه پول به زندگی وارد می شود و از آن خارج می شود و چگونگی جذب این انرژی وظیفه توست که از فرصت ها به خوبی استفاده کنی. صبور باش و متوکل البته صبوری به معنای دست روی دست گذاشتن نیست بلکه باید نهایت تلاش خود را به کار گیری و بعد همه چیز را به خدا بسپار.

    2020-09-02 09:21:46 ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۳:۵۱:۴۶ 778

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ