چگونه فرزند پرخاشگرم را آرام كنم؟

پسر 13 ساله ام به شدت پرخاشگر است چگونه با او رفتار کنم تا آرام شود؟

2020-09-02 09:17:20 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۳:۴۷:۲۰ تعداد پاسخ ها 1
  • مددجوی گرامی هر چند که پرخاشگری کودک و نوجوان شما امری ناخوشایند و نگران کننده برای شما تلقی می شود اما روانشناسان کودک بر این باورند که این نوع حالات می تواند در فرایند رشد عاطفی و هیجانی کودک امری طبیعی باشد برای مثال اگر نوجوان شما احساس کند که به خواسته های او توجه نمی شود ممکن است این ناکامی را در دوره بلوغ به علت غلبه هورمون های مردانه با واکنش های پرخاشگرانه پاسخ دهد. اگر چه این مساله می تواند بخشی طبیعی در روند رشد عاطفی و هیجانی کودک شما باشد اما در صورتی که باعث نگرانی شما شده است شاید راهکارهای مطرح شده بتواند در این زمینه به شما کمک كند. در وهله اول باید بدانید حل مشکل پرخاشگری در نوجوانان گاهی با پیچیدگی های خاصی همراه است و نیازمند صبر و حوصله زیادی است. سعی کنید وقتی فرزندتان پرخاشگری می کند سریعا پاسخ دهید یعنی کودک همان لحظه باید بداند که رفتار نامطلوبی داشته که مورد پسند والدین نيست. همچنین می توانید در واکنش به پرخاشگری او برخی از امتیازات مورد علاقه او را لغو کنید مثلا تماشای کمتر برنامه های مورد علاقه تلویزیونی، گوشی موبایل یا حتی پول تو جیبی کمتر. تا جای ممکن به طریقی یکسان به پرخاشگری های او پاسخ دهید، پاسخ شما باید به نحوی کسل کننده و برای کودک قابل پیش بینی باشد مثلا خیلی خوب، باز هم دوست داری جریمه بشوی، این امر الگویی را شکل خواهد داد که به مرور فرزند شما آن را تشخیص خواهد داد. اگر فرزند شما تبعیت پذیر
    نيست و از قوانین و مقررات خانواده فراتر می رود حتما لازم است که از او بخواهید به خاطر رفتارهای ناپسندش
    عذر خواهی کند. البته یادتان باشد که رفتارهای خوب او را نیز تشویق و تقویت کنید و مهم تر از همه لازم است جهت اجرای این راهکارها همسر تان با شما هماهنگ و همسو باشد و نقض کننده فرامین شما نباشد.

    2020-09-02 09:17:22 ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۱۳:۴۷:۲۲ 1082

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ