ميترسم دوباره در خواستگارى جواب نه بشنوم

پسرى 26 ساله هستم كه چند بار به خواستگارى رفته‌ام و هر بار با جواب منفى رو‌به‌رو شده‌ام. اين بار از خواستگارى رفتن ترس دارم و از اين مساله در هراس هستم كه دوباره «نه» بشنوم. لطفا راهنمايى‌ام كنيد.‌

2020-08-14 17:39:03 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ۲۲:۰۹:۰۳ تعداد پاسخ ها 1
  • بحث انتخاب يكى از مقوله‌هايى ازدواج به شمار مى رود و براى خواستگارى اين موضوع بسيار مهم است. به افرادى كه قصد ازدواج دارند، توصيه مى شود معيارهاى خود را در انتخاب همسر براى ازدواج مورد بررسى قرار دهند. بايد مشخص شود شما با ميل خود به خواستگارى مي‌رويد يا به اجبار ديگران و انتخاب آنها تصميم به انتخاب همسر داريد. پيشنهاد مى شود بر اساس چه چيزهايى قصد انتخاب همسر داريد؛ جايگاه اجتماعى، ‌اقتصادى، شخصيتى، خانوادگى و... در اين ازدواج بايد مشخص شود. ملاك‌هاى انتخاب فرد براى خواستگارى مهم است. بايد مشخص شود اين ملاك‌هاى مورد نظر با توانمندى‌هاى فرد چقدر تطابق دارد و در واقع پتانسیل‌هاى فرد با اين فرد مورد نظر تناسب دارد يا خير.
    فردى كه به عنوان همسر انتخاب مي‌شود، بايد جنبه‌هاى مربوط را در نظر بگيرد، سپس تصميم‌گيرى كند، از اين رو معيارها بايد هماهنگى و تناسب لازم را داشته باشد و شايد همين امر موجب مي‌شود با پاسخ منفى رو‌به‌رو شويد، بنابراين لازم است روى برخى رفتارهاي خود تجديدنظر كنيد و توصيه ديگر اينكه بهتر است تا مدتى به خواستگارى كسى نرويد و چون دائما در حال خواستگارى رفتن هستيد، همين اضطراب‌تان را تشديد مي‌كند و يك دور تسلسل باطلي را ايجاد مي‌كند كه نياز به تجديد‌نظر دارد. بهتر است واقع‌بين باشيد و واقع‌بينانه به موضوعات نگاه كنيد و قبل از رفتن به خواستگاري اطلاعات لازم و كافي را از فردي كه قرار است به خواستگاري‌اش برويد، دريافت كرده باشيد. اگر نتوانستيد ضعف‌هاى رفتارى خود را پيدا كنيد، بهتر است از مشاوره‌هاى قبل از ازدواج بهره‌مند شويد تا در تصميم‌گيرى دچار ترديد نشويد.

    2020-08-14 17:39:47 ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ۲۲:۰۹:۴۷ 546

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ