دلم نمی خواهد با پدر و مادرم زندگی كنم

16 ساله هستم و از وقتی كه چشم باز كرده‌ام، پدر و مادرم همیشه بر سر مسائل جزئی و كوچك در حال دعوا كردن هستند. دلم نمی‌خواهد با آنها زندگی كنم. گاهی اوقات افكار منفی به حدی آزارم می‌دهد كه تا مرز خودكشی پیش می‌روم و دوست دارم از خانه فرار كنم. مانده‌ام باید چطور رفتار كنم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-08-12 08:59:43 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ ۱۳:۲۹:۴۳ تعداد پاسخ ها 1
  • با توجه به اینكه سبك ارتباط والدین در تربیت فرزند اثر می‌گذارد، روان‌شناسان نیز تاكید دارند محیطی كه والدین در آن زندگی می‌كنند، مهم است و با توجه به این توضیحات ارائه شده زندگی این فرد پر از تنش و تشنج است و در این محیط فرزندان مدام شاهد دعواهای والدین بوده و گاهی اوقات نیز دیده می‌شود فرزندان نقش میانجی بین والدین دارند و حتی ممكن است در بحث و جدل‌های خود عنوان كنند فقط به خاطر فرزندان زندگی می‌كنند. این كودكان در این فضای زندگی و خانوادگی، احساس ناامنی، نگرانی و اضطراب می‌كنند و مدام در ترس و هراس هستند كه كار والدین‌شان ممكن است به جدایی كشیده شود. این فرزندان مستعد اختلالاتی چون افسردگی و اضطراب می‌شوند، بنابراین این گروه از والدین نیاز به مشاوره دارند و اگر شناخت كافی و لازم نسبت به فضای مشاوره‌ای ندارند، باید از اقوام درجه یك كمك گرفته شود تا آنها به مراجعه به مشاور تشویق شوند. والدین این فرد باید مهارت‌های حل مساله و مهارت‌های زندگی را بیاموزند تا بتوانند تصمیم‌گیری مناسبی داشته باشند. این دسته از افراد در چنین خانواده‌هایی ممكن است به خود و دیگران صدمه بزنند و به صورت پرخاشگرانه اختلالات خلقی خود را نشان دهند. چنین فرزندانی در این خانواده با چنین سیستم مسمومی خیلی زود فرسوده و درمانده می‌شوند، از این رو توصیه می‌شود این فرد روی توانایی‌ها و توانمندی‌های خود كار كند و می‌توانید با بهره‌مند شدن از مشاوران مدرسه به صورت رایگان خدمات دریافت كنید تا مانع از افزایش این اختلالات شود، زیرا به مرور زمان روی عملكرد تحصیلی و انگیزه زندگی‌تان تاثیر می‌گذارد و به مرور زمان اعتماد به نفس‌تان را ضعیف می‌كند، از این رو توصیه می‌شود حتما از مشاوران و متخصصان خدمات دریافت كنید تا از این بی‌انگیزگی و بی‌رغبتی نجات پیدا كنید.

    2020-08-12 08:59:44 ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ ۱۳:۲۹:۴۴ 1348

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ