بدبينی همسرم به زندگی ما آسيب زده است

از وقتی كه با همسرم آشنا شده و ازدواج كرده‌ام، رگه‌هایی از بدبینی در رفتار او می‌بینم كه همین مساله باعث بروز آسیب‌هایی در زندگی مشترك‌مان شده است. لطفا راهنمایی‌ام كنید چطور با این رفتار او مقابله كنم.

2020-08-12 08:56:12 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ ۱۳:۲۶:۱۲ تعداد پاسخ ها 1
  • چند عامل در وجود خود فرد منجر به بروز بدبینی می‌شود؛ یكی از عمده‌ترین فاكتورهایی كه بدبینی را ایجاد می‌كند، ساختار شخصیتی وجود هر فردی است. با توجه به اینكه بدبینی انواع مختلفی دارد، می‌توان گفت این دسته از افراد به محض برخورد با طرف مقابل بویژه همسر خود تصورات منفی كرده و برداشت‌های منفی خواهند داشت، از این رو همسران این افراد باید برخوردهای درستی در رفتار خود داشته باشند و همیشه رفتارهایی از آنها سر بزند تا همسرشان به آنها شك نكند، زیرا همین شك بی‌هویت منبع اختلافات می‌شود و همین احتمالات منفی باعث می‌شود كل سیستم خانوادگی افراد زیر سوال برود، از این رو زن و مرد باید سعی كنند برای حفظ روابط خانوادگی خود حواسشان به رفتارهایشان باشد و هنگام بروز اتفاقات طوری رفتارهای خود را تنظیم كنند كه شك و تردید طرف مقابل برانگیخته‌تر نشود. یكی از وظایف همسر فرد بدبین این است كه سعی كند همه اموری را كه پیرامون زندگی‌اش رخ داده است، به طور كامل توضیح داده تا پندارها، گمان‌ها و باورهای فرد بدبین به مرور زمان از منفی‌گرایی به سوی مثبت‌گرایی كشیده شود. شخصیت افراد بدبین را به سختی می‌توان تغییر داد، اما با یك روند درمانی مفید می‌توان به این مشكل خاتمه داد. دارو‌درمانی و روان‌درمانی بهترین شیوه‌های درمانی این بیماران است.

    2020-08-12 08:56:14 ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ ۱۳:۲۶:۱۴ 7819

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ