چون تا ديروقت مجبورم كار كنم همسرم به من شك دارد

حدود 10 سال است ازدواج كرده‌ام و 2 فرزند دارم و به خاطر اینكه پاسخگوی مخارج خانواده‌ام نیستم، مجبورم تا دیروقت كار كنم و به همین علت هم همسرم به من شك دارد و مدام تصور می‌كند به او خیانت می‌كنم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-08-12 07:26:46 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ ۱۱:۵۶:۴۶ تعداد پاسخ ها 1
  • سه نیاز مهم زنان در زندگی مشترك عبارتند از توجه، ابراز عشق و محبت و تشكر و قدردانی از لحظات زندگی، از این رو این 3 موضوع مهم از آن جهت حائز اهمیت است كه موجب زنده نگه داشتن عشق زن در طول زندگی مشترك خواهد شد. حساسیت بیش از اندازه و تصورات منفی كه ریشه در سوء‌ظن و بدبینی دارد، می‌تواند یكی از دلایل ایجاد اختلاف شود و افراد احساس مالكیت بیش از اندازه می‌كنند و به دلیل نداشتن مهارت‌‌های لازم زندگی‌شان از هم فرو‌می‌پاشد. از سوی دیگر كمبودهای عاطفی و شكاف ارتباطی كه ریشه در كمبود مهارت دارد نیز باعث بروز اختلاف در زندگی می‌شود. بهتر است تجربیات و خاطرات تلخ گذشته را كه در ذهن همسر باقی مانده دور بریزید تا بتوانید اضطراب، ‌هیجانات منفی و... را در همسر خود تعدیل كنید. یكی دیگر از نكات مهم انتقال تجربیات و خاطراتی است كه در بین زنان از خیانت‌ها و بی‌وفایی مردان مطرح می‌شود كه این اطلاعات منفی باعث از بین رفتن اعتماد به نفس و فراموش كردن ویژگی‌های مثبت همسر در زندگی مشترك می‌شود. بدیهی است آنچه این مرد باید انجام دهد، اجتناب و دوری كردن در زمان عصبانیت زن و سازش كردن یا مصالحه كردن در شرایطی است كه زن در اوج عصبانیت و سوء‌ظن به آن می‌پردازد كه بخشی از آن ممكن است رابطه مستقیمی با رفلكس‌های بدن داشته باشد یا باعث مرور خاطرات تلخ گذشته شود، لذا مرد موظف است در این شراط با همسر خود مذاكره و حل مساله نداشته باشد، زیرا این روش كاربرد مفیدی نخواهد داشت و بهتر است با صبر، شكیبایی و ایجاد فرصت‌های لازم برای تخلیه عصبانیت و انرژی منفی زن را به سوی تصمیم عاقلانه و منطقی هدایت كند.

    2020-08-12 08:13:19 ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ ۱۲:۴۳:۱۹ 558

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ